A britek fele kilépne az EU-ból

2012. május 21. 15:39

Egy friss közvélemény-kutatás szerint a megkérdezett britek 51 százaléka szavazna igennel az Unióból való kilépésre, és csupán 28 százalékuk szerint kellene Nagy-Britanniának maradnia az EU-ban.

2012. május 21. 15:39

A megkérdezett britek 51 százaléka Nagy-Britannia Európai Unióból történő kilépésére szavazna egy esetleges referendumon – derül ki a YouGov brit közvélemény-kutató legfrissebb felméréséből. A The Sunday Times című brit vasárnapi lappal közösen végzett felmérésben a megkérdezetteknek csupán 28 százaléka vélekedett úgy, hogy Nagy-Britanniának az EU-ban kell maradnia. 

Az euróövezet válságával összefüggésben 81 százalék vélekedett úgy, hogy a közös valuta krízisének megoldása fontos a szigetország számára. A megkérdezettek 38 százaléka gondolta úgy, hogy az euró összeomlása rossz hatással lehet a brit nemzetgazdaságra, csak 18 százalék volt ezzel ellentétes véleményen.

A Yougov havonta készít felmérést Nagy-Britannia uniós tagságának megítéléséről, s az utóbbi fél évben egyre nőtt a kilépést támogatók aránya. Januárban még nem volt különbség a két tábor között: 41 százalék hajlott a bent maradás és ugyancsak 41 százalék a kiválás felé.

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
realista
2012. május 21. 21:39
Be sem kellett volna lépniük. Az EU ott követte el az első végzetes hibát, hogy bevette őket tagnak. Eddig is csak bomlasztották az uniót, mert az USA érdekeit képviselték benne. Az eurót is pont ezért nem vezették be, mert nehogy maguk alatt vágják a fát.
heep
2012. május 21. 18:49
Eddig sem értettem, hogy mit keresnek az EU-ban. De legalább annyi eszük volt, hogy az eurót nem vezették be.
antioxi
2012. május 21. 17:33
"A britek fele kilépne az EU-ból" A magyaroknak pedig a kétharmada -:)
egységben
2012. május 21. 17:12
Ami viszont tartalom szempontjából a lényeg. Nagy-Brittania nem Magyarország és fordítva. Azt gondolom részletesebb összehasonlítást sem kell tenni ahhoz, hogy ezt elfogadjuk. Nem rendelkezünk azonos adottságokkal s az országok gazdaságára gyakorolt hatása sem ugyanaz lenne, ha elméleti síkon kiléptetnénk mindkét országot az EU-ből (a jelenben).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!