Budapesten gyűltek össze a kriptoanarchisták – és megmutatták, milyen jövő vár ránk

A blokklánc nem csak a kriptovalutát jelenti.

A blokklánc nem csak a kriptovalutát jelenti.
Az adófizetőknek az ígéretek szerint mindez semmibe sem fog kerülni.
Donald Trump bejelentése sokkolta a pénzpiacokat: öt kriptovaluta – Bitcoin, Ethereum, XRP, Solana és Cardano – bekerül az Egyesült Államok új stratégiai tartalékába. A hír hatására a piac kilőtt, a Bitcoin és az Ethereum árfolyama 10 százalékkal emelkedett, a teljes kriptovaluta-piac értéke pedig percek alatt 200 milliárd dollárral bővült. Trump célja egy kriptobarát szabályozás bevezetése, miközben leállítja a digitális dollár fejlesztését és megszünteti a kriptotőzsdékkel szembeni vizsgálatokat. Az USA ezzel új korszakot nyithat a digitális pénzügyekben, amely világszerte átrendezheti a gazdasági erőviszonyokat.
A walesi férfi korábban is tett ajánlatot a szeméttelep feltárására, annak ellenére, hogy semmi nem garantálja, használható formában kerül elő az adathordozó.
A központi bank elnöke is tudja, hogy kétesélyes a dolog, de nem tágít, és a nemzeti vagyon 5 százalékáért tervez kriptovalutát venni. Vagy bejön, vagy nem.
A műsorvezető szerint az elnök már nem az az ember, aki nyolc éve volt.
Világgazdasági összeomlás, hiperinfláció, háborús fenyegetés – Robert Kiyosaki sötét jövőképet fest. Mit ér a pénzünk manapság? Az arany és a bitcoin mentőöv lehet? Vajon tényleg a pénzügyi rendszer végóráit éljük?
A Google új, Willow nevű kvantumchipje érdemi áttörést hozott a kvantum-számítástechnikában, de vajon az új elven működő chipek tudása elérheti-e egyszer a bitcoin biztonságát is fenyegető szintet?
Mindeközben az EU továbbra is csak a háborúval foglalkozik.
A Magyar Nemzeti Bank változatlanul hagyta az alapkamatot, de a szigorú kommunikáció előre vetíti, hogy hosszabb távon is stabil maradhat a kamatszint. Eközben a nemzetközi piacokat a Federal Reserve döntése és a dollár erősödése határozza meg, ami a forint árfolyamában is tükröződik – értékeli a friss forintpiaci trendeket a Makronóm Intézet elemzője.
A bitcoin árfolyama történelmi csúcsra emelkedett és először lépte át a 100 ezer dolláros szintet. A drámai emelkedés mögött a kriptovaluták iránti globális intézményi érdeklődés és a piaci spekulációk hatása áll. E tényezők még szélsőségesebben ingadozó árfolyamokat ígérnek a jövőben – véli a Makronóm Intézet elemzője.
Sőt, még Oroszországgal is kereskednének, Ukrajna pedig nem lenne tagja sem az EU-nak, sem a NATO-nak.
A kormányok elkezdtek foglalkozni a bitcoinnal, így nem meglepő, hogy az árfolyama november közepén 36 millió forint közelében is járt.
A republiánus kampány volt a kriptoipar legjobb befektetése. A dollárt szinte ész nélkül veszik, míg a részvénypiac már túlfeszítettnek tűnik.
A piacok reagáltak a legjobban a republikánus politikus győzelmére, amire évek óta nem volt példa.
Háború idején az ellenséges hadigépezet pénzügyi alapozása éppen olyan legitim célpont mint egy lőszergyár.
Hiszen menedékre lelt a baloldali vezetésű kerületekben Borka-Szász Tamás, Hintsch György, Lakos Imre, de Kocsis-Cake Olivio is. Megint.
Baranyi Krisztina szerint „úgy tűnik, mindenki Karácsony Gergely bukására játszik a közgyűlésben”.