Orbán Balázs kulcskérdésekről egyeztetett az Egyesült Államok megválasztott alelnökével
A miniszterelnök politikai igazgatója JD Vance-szel telefonált.
A 2010-es évek nyugodtan nevezhetőek a magyar siker évtizedének. A cél, hogy mindez a 2020-as években is így maradjon.
„Orbán Viktor a korábbi évértékelő beszédeihez hasonlóan – az aktuálpolitikai csatározáson felülemelkedve – most is olyan kérdésekkel foglalkozott, amelyek hosszútávon meghatározzák Magyarország és Európa jövőjét.
‼️ A 2010-es évek nyugodtan nevezhetőek a magyar siker évtizedének. A cél, hogy mindez a 2020-as években is így maradjon. Nem volt hazánk mindig ilyen sikeres: a 2010 előtti balliberális kormányzás mind gazdaságilag, mind politikailag válságos állapotba sodorta Magyarországot. Erre emlékeztetni kell az új generációt, amelynek nincsenek már emlékei erről az időszakról.
‼️ Az európai kérdések mellett olyan fontos belpolitikai ügyekkel is foglalkozott Orbán Viktor, mint a magyar-roma együttélés kérdései. A gyöngyöspatai romák kapcsán született bírósági döntések igazságtalanok és lerombolják az elmúlt egy évtizedben e területen elért eredményeket, így itt is mindenképpen szükség van kormányzati intézkedésekre és az emberek véleményének megkérdezésére.
‼️ A gyöngyöspatai ügyhöz hasonlóan szintén sérti az emberek igazságérzetét a börtönbiznisz, amelyről ugyancsak szó lesz a hamarosan induló a nemzeti konzultációban. Hasonlóan fontos téma a feltételes szabadlábra bocsátás szigorításának ügye is.
‼️ A miniszterelnök kiemelten foglalkozott az eurozóna gazdaságának lassulása jelentette kihívásokkal. A német gazdaság például már stagnál. A magyar kormány gazdaságélénkítő intézkedéseinek célja, hogy Magyarországra ne gyűrűzzön be egy esetleges európai válság és fennmaradjon a 3 százalék feletti GDP-növekedés, megmaradjanak a munkahelyek.
‼️ Míg a balliberális pártok szerte Európában a klímaváltozás és környezetvédelem ügyére csupán politikai kampánylehetőségként tekintenek, addig a nemzeti oldal ténylegesen cselekszik: a korábbi évek komoly eredményei után (csökkenő károsanyag-kibocsátás, erdősítési programok stb.) újabb intézkedési csomagot jelentett be a miniszterelnök, amelynek köszönhetően Magyarország klímabajnok lehet, 2050-re nulla lehet a szén-dioxid kibocsátásunk mértéke.
‼️ Szintén fontos üzenet volt a miniszterelnök részéről, hogy a jövőben szélesíteni kívánja a kormány a családtámogatási rendszert, hiszen a demográfiai krízis továbbra is az egyik legfontosabb kihívás Magyarország számára.”