A kártyajáték is lehet gyógyhatású

2016. július 04. 07:00

A stroke okozta halálozás a leggyakoribbak közé tartozik világszerte, így hazánkban is sokunkat fenyegethet ez a betegség. De talán még a halálnál is jobban félünk attól, hogy a szélütés következtében többé-kevésbé elveszíthetjük mozgási képességünket.

2016. július 04. 07:00

A kutatók folyamatosan keresik azokat a módszereket, amelyekkel javítani lehet egy agyi érkatasztrófa után a páciensek állapotán. A különféle számítógépes játékok már korábban is hatékonynak bizonyultak, de most az MTI információja szerint sokkal olcsóbb és bárhol végezhető játékkal, mint például a kártyázás, ugyanolyan eredményt tudtak elérni.

 
A kanadai tudósok 141 olyan pácienst toboroztak a kutatáshoz, akik a közelmúltban estek át stroke-on, és ez egyik vagy mindkét kezük, karjuk mozgását károsította. A betegek véletlenszerűen kiválasztott felét Wii-vel fejlesztették, a többiek pedig hagyományos játékokat játszottak, például kártyáztak.
     
Miközben az összes beteg megkapta a hagyományos stroke-os utókezelést, két hét alatt tíz alkalommal egy-egy óráig játszottak Wii-vel vagy kártyáztak. A kutatók szerint mindkét csoport mozgási képességei jelentősen javultak a második hét végére, majd ezt tapasztalták négy héttel később is.
   
A tanulmány készítői megjegyezték, hogy mindkét társaság egyformán jól járt, bár azt nem határozták meg, hogy a betegek állapotában bekövetkezett javulásban mekkora része volt a hagyományos orvosi kezelésnek. Ugyanakkor korábban más kutatások azt sugallták, hogy stroke esetében a több kezelés jelentősebb fejlődést hoz a betegek állapotában.
   
Mindannyian szeretjük az új technológiát, és van is egy olyan tendencia, hogy az új technológiát jobbnak gondoljuk, mint a régi stratégiákat, de előfordul, hogy nem ez a helyzet. Ebben a tanulmányban arra az eredményre jutottunk, hogy az egyszerű rekreációs tevékenységek, amelyeket bárhol végezhetünk, legalább olyan hatékonyak lehetnek, mint a technológia" – mondta Gustavo Saposnik, a torontói St. Michael Kórház kutatója.
 
*Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft. támogatta

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!