Szemeszter-dolgozat

2011. január 25. 13:47

Az EU uralmi struktúrái kikényszeríthetővé tennék a „strukturális reformoknak” nevezett büntetőintézkedéseket.

2011. január 25. 13:47
„Az Európai Unió »dolgozatírásra« készül, indul az »európai szemeszter«. A kicsit elkanászodott hallgatókat rövid pórázra fogják az euróiskola tanárai. A tagországoknak, mielőtt a saját parlamentjüknek benyújtanák, Brüsszellel is ellenőriztetniük kell az éves költségvetésüket. Ezzel az állami szuverenitás csökkentésének újabb kritikus határához érkeztünk. (...)

Ami azonban az európai szemeszterrel történik, az olyan cinikus és szemfényvesztő mutatvány, amelynek egyetlen célja a gyengébb országok relatív pozíciójának további lerontása. A szemesztert előkészítő tárgyalások retorikájából világosan kiderült ugyanis, hogy az EU uralmi struktúrái – bár tagadják – miért is kívánják az »európai egyesült államok« szupranációjának ellenőrzési jogát. Azért, hogy ezzel intézményesen is kikényszeríthetővé tegyék a globális birodalom hamis metanyelvén »strukturális reformoknak« nevezett büntetőintézkedéseket.

Ma már evidencia, hogy a strukturális reformok miféle szerkezeti átrendezéseket céloznak meg. Hogy, hogy nem, csupa olyan intézkedést, amely a legkiszolgáltatottabb társadalmi csoportokat fosztja meg ön-újratermelési folyamatainak utolsó bázisától is. Annak érdekében, hogy a globális tőkestruktúrák többletkifosztási törekvéseik számára »maradjon« egyre több hely a tagállami költségvetésekben. Ha azonban a »birodalom« uralmi struktúrái a kelet- és közép-európai térség »fokozott terhelésével« akarják mérsékelni a birodalmi centrumban is veszedelmesen növekvő társadalmi konfliktusok élességét, rendkívül veszélyes útra lépnek. A 20. század valamennyi háborús konfliktusa ugyanis valójában nagyon is hasonló okok miatt robbant ki.”

Összesen 49 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Claypool
2011. január 26. 10:08
Ha az , amit leírok , nem következik be , akkor nem lesz Magyarországon valódi elszámoltatás. A 90-es években , az Antall és Horn kormányok alatt végbement kifosztás szerű vad privatizáció az állam , és a befektetők közti, papíron lefektetett kölcsönös vállalások mentén jött létre. Az állam vállalta az adókedvezményeket ,az áron alul való értékesítés miatt támadt kár benyelését, a befektetők pedig a munkahelyek megtartását , sok esetben újak létrehozását, magyar beszállítóknak adott megbízásokat, a piaci fairplay betartását (más multikkal szövetkezve nem ellehetetleníteni a még talpon maradt magyar piaci szereplőket. pl.).Véleményem szerint , és nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel , felül kell vizsgálni a 90-től napjainkig megkötött privatizációs szerződéseket , és ahol szerződésszegés történt , ott vagy súlyos büntetést kiszabni , vagy szerződésbontással visszavenni a volt állami tulajdont. Ennek a gazdasági igazságtételnek ma nagyobb a létjogosultsága , mint valaha.
egykettő
2011. január 26. 09:14
Azt nem értem, Tamás Gáspárt miért utáljátok. Ugyanezt nyomja, csak intelligensebben.
k33
2011. január 26. 05:25
Az uniónak akkor lenne értelme, ha globalizáciot elvetné,és helyette a saját piarcait védené, a tagállamok belügyeibe pedig néhány alapvető értéken kivűl nem szólna bele.
suski
2011. január 25. 21:30
Azt el is felejtettem írni, hogy szerintem is botrányos, hogy a költségvetést Brüsszellel kelljen jóváhagyatni. És ráadásul hiába az egyre nagyobb hatalomban pöffeszkedő Brüsszel és egyre kevesebb nemzeti szuverenitás, az EU csak nem lesz versenyképesebb a világban, inkább egyre csúszik lefele, pedig minden ilyet ezzel a jelszóval akarnak letolni a nemzeti parlamentek torkán. Egyszer mindenkinek elege lesz abból, hogy belepofáznak a dolgaiba és teszik ezt úgymond a "demokrácia védelmében" a senki által nem választott figurák...beszarás. Most a médiatörvény körüli cirkusz pl. sok euszkeptikust produkált itthon is. Máshol meg más problémák pl. a vándorcigányok irritálják a lakosságot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!