Lerontotta nyolc magyar bank besorolását a Moody's

2010. december 07. 14:09

A hitelminősítő intézet azzal indokolta lépését, hogy a bankok besorolását összhangba hozzák Magyarország besorolásának leminősítésével.

2010. december 07. 14:09
A nemzetközi hitelminősítő intézet nyolc magyar kereskedelmi bank hitel- és betéti besorolását rontotta le: a lépést azzal indokolták, hogy a bankok besorolását összhangba hozzák Magyarország besorolásának leminősítésével. A Moody's hangsúlyozta, a bankok pénzügyi erejére vonatkozó besorolások változatlanok maradtak.
 
A leminősítés érinti az OTP-t, a K&H-t, az MKB-t és az Erste Bankot is.

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vakand
2010. december 08. 10:23
és MIKOR PERLIK BE EZEKET A FÉRGEKET a 2008-as válságot kirobbantó minősitéseikért?
HattoryHanzo
2010. december 07. 17:56
"Mit jelent a gyakorlatban a Moody's hazánkra vonatkozó leminősítése? Mit éreznek meg ebből a hétköznapi emberek? - hangzott a Közbeszéd kérdése. “Ez a minősítés egy abszolút alapvető dolog. Ha holnap egy háziasszony úgy dönt, hogy ő venne magyar államkötvényt, akkor a pénzügyi befektető azt mondja neki: önnek ezt nem ajánlom” - vázolta a következményeket Csaba László. Ez pedig azért gond, mert az ország finanszírozhatóságát hosszú idő óta az biztosítja, hogy Japántól Új-Zélandig, Németországtól Oroszországig számosan vesznek magyar papírokat, államkötvényeket. A szakember úgy látja: a kevéssé tájékozott befektetőket igenis eltérítheti hazánktól a lerontott besorolás, miközben azok, akik pontosabban ismerik például a MOL vagy az OTP helyzetét, továbbra is vásárolnak majd ilyen papírokat. “De utóbbiak egy kisebbség. Ezerből kilencszázkilencvenkilenc befektető a négy-öt minősítő véleményére figyel. Ezért utóbbiak véleménye bizonyos szempontból nagyobb súllyal esik latba a pénzügyi folyamatoknál, mint a valós folyamatok” - érvelt Csaba László. A közgazdász professzor kijelentette: a most éppen negatív visszajelzést a miniszterelnök szóvivőjének, a pénzügyminiszternek és az ő szóvivőjének alázattal kell figyelembe vennie; mivel ők nem alakítják, hanem elszenvedik a nemzetközi piac ítéletét. "Nem azt mondom, hogy szerintem ez a világok legjobbika és én ezt szeretném, csak megállapítom, hogy mi, hitelfelvevők, nem alakítói, hanem elszenvedői vagyunk a folyamatnak” - jelentette ki a közgazdász professzor. Csaba László hozzátette: mindannyiunknak gondolkodni kell azon, hogy miként tudjuk átjuttatni az üzenetet, “ami nem mese, hanem tény”, hogy javulnak a mutatóink."
szempontpuska
2010. december 07. 16:26
Ez a leminősítés a KORONA A KORMÁNY KUDARCÁN! :-) http://fidesz.hu/index.php?Cikk=131465 http://fidesz.hu/index.php?Cikk=133812
Jancsipapa
2010. december 07. 16:18
Persze,hogy lerontotta.Ez az érdeke.Meg a megbízóinak az érdeke. Szarni rájuk!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!