És nem ez az első eset, hogy a politikus kijelentésére felfigyelnek, legfőképp jobboldali érzelmű emberek. „Hogyha megnézzük azt, hogy mi marad, ha lehántod ezeket a gyűlöletvalamiket, ugye fölsoroltuk: a nem-magyarok, a mások, a migránsok, a romák, a nem tudom én mik, akkor ott marad egy rémisztő képződmény középen, ezek a fehér, keresztény, heretoszexuális férfiak – meg azért nők is vannak közöttük. Ez a családelképzelés. Ez azért borzalmas, mert ha megnézzük, hogy a világon mindenütt az úgynevezett fehér nacionalisták miből állnak össze: ebből, mondom csöndesen nektek” – értekezett az ATV egyik műsorában.
Most a hétfői bejegyzése miatt kerestük fel Niedermüllert, és arra kértük, fejtse ki a posztját. A DK-s polgármester pedig készségesen válaszolt kérdéseinkre.
Elsősorban az itthoni antiszemitizmussal foglalkozik
Például arra, miért épp a Medián felmérésére hivatkozott a magyarországi antiszemitizmus helyzetével kapcsolatban; és hogy szerinte miért értékelhetetlen a kabinet által több mint tíz éve hangoztatott zéró tolerancia, amikor az érintettek, nevezetesen a zsidó közösségek ezt cáfolják, s lépten-nyomon a biztonságot emelik ki hazánkkal kapcsolatban. Erre reagálva a DK-s poltikus most egy másik kutatást idézett, ami szerint idehaza a harmadik legnagyobb az antiszemitizmus a vizsgált tizenhat európai ország közül.