A Prédikátor és a horror-pornó Crossed erre a legjobb bizonyíték, noha váltig állítom, hogy utóbbi hiába Ennis agyszüleménye, még mindig az ő indítása a legvisszafogottabb, a brutális képregény-sorozat pedig az őt követő írók és rajzolók mellett vált igazán elmebeteggé. Az apokaliptikus vízió közel húsz kötete során talán semmilyen tabu nem maradt kiaknázatlanul, így a vérfertőzéstől a vallások gyalázásáig mindent megkaptak azok, akik úgy gondolják, hogy minden megengedett, a művészetet nem lehet keretek közé szorítani. Persze ettől még őt sem kell félteni, amit a Prime-on is nagy sikert aratott The Boys, avagy A Fiúk, és eredeti, írott és rajzolt verziója bizonyít.
A képregény, amely teljesen kifordítja a szuperhős-történeteket, végleg eltörölve a fekete-fehér karakterábrázolást, vagy éppen a szuperképességekkel rendelkező humanoidokba fektetett bizalmat.
Hiszen mégis mit gondoljunk egy köztiszteletnek örvendő fickóról, akinek még a neve is bizalommal tölt el – Homelander, vagyis Hazafi –, miután azt látjuk, hogy mikor egy tiszta és ártatlan, szintén különleges képességekkel megáldott lány akar csatlakozni a csapatához, akkor a legutolsó próbatétel az, hogy a nőnek a szupercsapat 3 férfi tagjának farkát is be kéne kapnia?
Nem mellesleg üdvözöljük Csillagfényt, a közismert Hetek legújabb tagját!
De akadnak azért, akiknek elegük van a népszerű szuperhősök ámokfutásából. Így van ezzel Hughie is, aki miattuk veszíti el szerelmét, és akit Billy Butcher toboroz be a csapatába. A csapatba, amely tud a szuperhősök minden kihágásáról, kisiklásáról, homoszexuális kalandjáról és orgiájáról. Megfigyelik és ha kell, némi mesterséges vegyület hatása alatt el is rendezik a minden elismeréssel és szeretettel visszaélő szupikat. Vagy éppen Oroszországba mennek eltakarítani a mocskot, mikor a CIA és az orosz alvilág kezd bele a szuperekkel egy elég vad ügyletbe. És persze mindenkinek megvan a maga motivációja.