Megvan a Békemenet időpontja!
„Meg kell állítanunk a háborús őrületet!” – írta közleményében a CÖF-CÖKA.
A békemenet a rendszerváltás utáni Magyarország legnagyobb tömeget megmozgató civil kezdeményezése.
A nyitóképen a Békemeneten résztvevők vonulnak a Margit hídon. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, Békemenetet szervez június 1-jén a Margitszigeti Nagyrétre a Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA). A szervezet közleményében azt írta: Brüsszel a háborúra készül, a magyar dollárbaloldali politikusok pedig támogatják ebben. „Az európai vezetők háborús lázban égnek. Pénz, fegyverek és harci eszközök küldése után már tervezik a katonai segítségnyújtást is. (...) Meg kell állítanunk a háborús őrületet!” – írták.
Ezt is ajánljuk a témában
„Meg kell állítanunk a háborús őrületet!” – írta közleményében a CÖF-CÖKA.
A szervezők 11 órától várják az embereket a Lánchíd pesti oldalán, 13 órától pedig indul a menet, melynek végcélja a margitszigeti Nagyrét. Az eseményen Orbán Viktor magyar miniszterelnök is beszédet mond.
Ezt is ajánljuk a témában
Új információk láttak napvilágot az esemény kapcsán.
Ahogy a Magyar Nemzet cikkében azt írja: a békemenet a rendszerváltás utáni Magyarország legnagyobb tömeget megmozgató civil kezdeményezése. Az elsőt 2012 januárjában tartották meg, amelyen mintegy négyszázezren álltak ki a hazai és nemzetközi támadások kereszttüzébe került Orbán-kormány mellett.
Ez történelminek számító esemény volt, hiszen ekkora tömeg még soha sem demonstrált Magyarországon egyetlen kormány mellett sem.
A második Orbán-kormány (2010–2014) alatt – főként a nemzeti ünnepeinken – ezt követően még öt békemenetet tartottak, négyet Budapesten, egyet Gyulán. Mindenhol hatalmas tömeg volt, a Budapesti helyszíneken rendszerint több százezren álltak ki a regnáló nemzeti kormány mellett. A 2014-es országgyűlési választások előtt egy héttel szervezett hatodik megmozdulás
a szervezők szerint minden idők legnagyobb békemenete volt,
és egészen biztosan hozzájárult a Fidesz második kétharmados győzelméhez. A harmadik Orbán-kormány ciklusának végén, három héttel a 2018-as országgyűlési választások előtt megrendezett hetedik békemenet is csaknem négyszázezer embert mozdított meg. Három és fél év kihagyás után tavaly ismét útjára indult a békemenet. Az október 23-ra meghirdetett eseményen – több százezer résztvevővel – a tizenöt évvel ezelőtti gyurcsányi rendőrterrorról is emlékeztek.
Az idei békemenetről Bayer Zsolt publicista úgy nyilatkozott: „a háború Nyugat általi eszkalálása, a szlovák miniszterelnök elleni merénylet keltette gyűlölethullám miatt sosem volt olyan aktuális a június 1-i békemenet,
amelyen „erőt kell mutatni”.
A publicista a Robert Fico elleni merényletet követően nagy számban megjelenő erőszakos internetes kommentek kapcsán közölte: arra, ami elszabadult, azaz, hogy „emberek, akár álnéven, akár a saját nevükön, nyíltan, bátran, sőt büszkén értekeznek arról, hogy mások hogy haljanak meg, hogy kell őket agyonlőni, kivégezni”, arra nincsenek szavak. Eljött az idő, hogy erőt mutassanak „a normális emberek”, akik hite szerint itthon és Nyugat-Európában is többségben vannak, de csöndben vannak, mert „a liberális véleménydiktatúra megfélemlíti” őket – jelentette ki Bayer Zsolt.