Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, az Amnesty International Magyarország igazgatójának testvére a gyanú szerint az elmúlt időszakban több száz milliós adócsalást követett el számlagyárosként.
A Magyar Nemzet szombati összeállításában pedig arra hívje fel a figyelmet, hogy maga Vig Dávid, a Soros-közeli szervezet vezetője pedig a Magyarország elleni külföldi támadásokhoz „kreált muníciót”. A lap emlékeztetett, hogy
az Amnesty International Magyarország nekiment a bírósági hivatalnak és lépten-nyomon kritizálta az igazságügyi rendszert.
Sőt, arra is felhívták a figyelmet, hogy Vig Dávid az Amnesty International Magyarország igazgatói pozíciója előtt öt évig, 2011 és 2016 között Soros György alapítványánál, az Open Society Foundations (OSF) Emberi jogi programjának büntető igazságszolgáltatási csoportjában dolgozott.
Komoly aknamunka
A lap arra is rámutatott, hogy az Amnesty jó ideje törekszik arra, hogy Magyarország nemzetközi megítélése minél rosszabb legyen.
Pár héttel ezelőtt például hét másik civil szervezettel együtt
felszólították az Európai Unió illetékes minisztereit, hogy szigorúbban lépjenek fel a kormány ellen.
A közös közleményben – amelyben részt vett az Open Society Foundations – arra szólítottak fel, hogy a 7. cikk szerinti eljárás alapján vonják felelősségre a magyar kormányt.
Két nappal később pedig több, ugyancsak magyar civil szervezettel – K-Monitor, Magyar Helsinki Bizottság, Mérték Médiaelemző Műhely, Political Capital, Transparency International Magyarország és Társaság a Szabadságjogokért és a baloldal külföldi kampányfinanszírozását levezénylő Action for Democracy– is „támadásba lendültek”.
Mint ismert, közös közleményt adtak ki, amelyben a kormány szuverenitásvédelmi törvényjavaslatát bírálták. Pedig a javaslat azért született, hogy külföldről ne tudjanak beavatkozni a magyar választások eredményébe, hiszen erre az előző országgyűlési választás előtt történt próbálkozás.
Mindezek mellett az országjelentésekben is rendszeresen felbukkantak.
A 2021. évről szóló országjelentésben például kilenc magyarországi aktivistacsoport (köztük az Amnesty International Magyarország, a Magyar Helsinki Bizottság, a Political Capital, a TASZ és a Transparency International Magyarország) válaszolt az Európai Bizottság kérdéseire. Ez pedig egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kormányellenes erők véleményei felülreprezentáltak az országjelentésekben – írta a Magyar Nemzet.