Burány: A költségvetés a jómódúak és a fideszes haverok támogatása

2016. április 27. 14:43

Burány Sándor, az Országgyűlés költségvetési bizottságának szocialista elnöke szerdai sajtótájékoztatóján kifogásolta, hogy a 2017-es költségvetés a jómódúakat és a fideszes haverokat támogatja, pedig a lakosság több, mint negyven százaléka él a létminimum alatt, és a nyugdíjemelés mértéke is elhanyagolható.

2016. április 27. 14:43

Az Országgyűlés költségvetési bizottságának szocialista elnöke szerint a 2017-es költségvetés kizárólag a jómódú családoknak és a „fideszes haveroknak” jelent előrelépést. Burány Sándor szerdán Budapesten sajtótájékoztatón azt mondta, a Fidesz azt ígérte, a jövő évi költségvetés biztosítja, hogy mindenki lépjen egyet előre, de az Országgyűlésnek beterjesztett törvényjavaslatban ennek nyoma sincs, érdemi elmozdulást nem jelent az idei büdzséhez képest. Az ellenzéki politikus hozzátette, a Fidesz hatéves kormányzásának köszönhetően az országban a lakosság több mint negyven százaléka a Központi Statisztikai Hivatal által számított létminimum alatt él.

Egy ilyen országban azt várnák a költségvetéstől, hogy a jómódúak és a haverok támogatása helyett elsősorban a nehéz sorban lévő embereken segítsen – közölte, hozzátéve, ennek a törekvésnek évek óta nyoma sincs a büdzsében. Burány Sándor szerint a 2017-es nyugdíjemelést „még nagyítóval is nehéz észrevenni”, miközben a napokban fideszes javaslatra emelték fel ötmillió forintra Matolcsy György jegybankelnök fizetését. Értékelése szerint a jövő évi büdzsé azt mutatja: folytatódik az a kormányzás, amely „az ország lerablásra épül”, amely számolatlanul adja a súlyos milliárdokat a Fidesz-közeli vállalkozóknak, családtagoknak.

A költségvetési bizottság elnöke szerint a nullás költségvetés ígérete sem teljesül, hiszen az idei évre tervezett hiányt több mint négyszázmilliárd forinttal haladja meg a jövőre tervezett hiány. Kérdésre válaszolva Burány Sándor amellett foglalt állást – hasonlóan az Eurostathoz –, hogy az Eximbank a magyar államháztartás része. Hozzátette: a kifizetőhellyé vált, állami tulajdonban lévő bank forgalma a belföldi hitelezéssel nagy mértékben megnőtt és ezért képes befolyásolni az államháztartás számait.

 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mer-kell
2016. április 27. 22:34
Nem tudom más hogy van ezzel ezt Burányt meglátom, még az élettől is elmegy a kedvem.
balbako_
2016. április 27. 20:04
Hat éve fújják ugyan azt.
kjkj945
2016. április 27. 18:16
bur ány árt ány
pemete jakab
2016. április 27. 18:06
"pedig a lakosság több, mint negyven százaléka él a létminimum alatt" Ez nem igaz. A KSH pont ezért kezdte másként számolni a szegénységet, hogy kevesebb legyen negyven százaléknál. Így legfeljebb a gyakorlatban van negyven százalék szegény, de nem papíron.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!