Ezért van terrorveszély

2016. február 09. 07:22

A tényszerű dominancia a tompítatlan amerikai fölénytudattal párosulva birodalomépítési politikát eredményezett. Bármihez értek a Közel-Keleten, pusztítás járt a nyomukban.

2016. február 09. 07:22
Zord Gábor László

Ezzel önmagában még nem is lett volna baj, ha hidegháborús győzelmét a Nyugat, különösen vezető hatalma, az Egyesült Államok józan módon kezeli. Az elmúlt negyed század története a bizonyíték, hogy nem ezt tette. A tényszerű dominancia a tompítatlan amerikai fölénytudattal párosulva birodalomépítési politikát eredményezett. Bármihez értek a Közel-Keleten, pusztítás járt a nyomukban. Legyen szó Szaddám Huszein Irakjáról, Moammer Kadhafi Líbiájáról vagy Aszadék Szíriájáról, rossz imázsú, de működő struktúrák helyére káoszt bombáztak, vagy »csak« kavartak titkosszolgálati és »színes« eszközökkel. Tekintélyes nyugati politikusok ismerik el – ha a kelleténél jóval kisebb számban is – ezeket a szörnyű, háborús bűnökkel súlyosbított hibákat.

Szövetségre lépve velük, Magyarország osztozik ezekben a vétkekben. Hiába kapaszkodunk abba, hogy egykor milyen jó híre volt hazánknak a Közel-Keleten, az arab világban vagy Afrikában, a tény az, hogy két évtizede magyar csapatok is tevőlegesen részt vesznek ezekben a fegyveres intervenciókban. Nem a nemzeti ipar és mezőgazdaság viszi a hírünket, mint egykor, hanem az, hogy a megszállók csillagos-sávos lobogója mellé néhány száz fős segédhadaink révén a piros-fehér-zöldet is odatűzik, a multilaterális, többnemzeti fellépés illúzióját keltve. Így vagy úgy, de a Nyugat és az iszlám között kialakult véres szembenállásban mi is nyakig benne vagyunk. Aki márpedig részt vesz a pofonosztásban, annak kijut a pofonkapásból is. A radikális iszlám nem modern hadseregekkel támad, hanem terrorral és propagandával. Ez utóbbi a nagy (értsd: észak-amerikai és nyugat-európai) célpontokat részesíti előnyben, de semmi nem garantálja, hogy a »puha alfélen« (értsd: Közép-Európában) nem támad-e gusztusa mészárolni egyszer egy fiókszervezet parancsnokának.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Viz Elek
2016. február 09. 14:54
Azért jellemző az is, hogy mint azt már a biliából is tudjuk, egy római polgárt csak római bíróság itélhet el, és azt is tudjuk,hogy egy amerikait csak egy amerikai. Azért ez a felfogás mindkét birodalomra jellemző./Ők bezzeg szabadon itélkezhetnek, és hajthatnak végre -még halálos itéletet is- bármely állam polgára felett. Ez azért jellemző birodalmi felfogás./
Csigorin
2016. február 09. 08:42
Bizony, ezert nem lett volna szabad beleptetni a NATO-ba az orszagot.
madarasi.abel
2016. február 09. 08:24
"A szíriai konfliktus külső szereplői: - a nyugatiak (velünk egyetemben) - az oroszok - Szaúd-Arábia - az Egyesült Arab Emírségek - Irán - Izrael (kevésbé) - Törökország" (Ma Is Tanultam Valamit rovat)
madarasi.abel
2016. február 09. 08:19
Szerencsére az orosz ellenpólus igyekszik felszámolni a problémákat, amiket a Nyugat meg Soros okozott a térségben. Aleppóban is mindjárt rend lesz, a lakosság is megértette a hordóbombákba rejtett üzenetet, és elhagyja a várost a szabad katonai mozgások biztosítása érdekében. Remélem a demokráciák legjobbikában, Oroszországban találnak majd ideiglenes lakhelyet addig, amíg az orosz nem-hadsereg stabilizálja a helyzetet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!