Schmidt: Lépjünk végre tovább!

2014. július 02. 15:51

Schmidt Mária szerint nem lehetnek örök áldozatok és örök tettesek. A 21. században már rég nem ezzel kéne foglalkozni.

2014. július 02. 15:51

Ha nem tudunk a 21. században továbblépni és még mindig áldozatokra és tettesekre, illetve azok leszármazottai osztjuk fel a társadalmat, akkor ennek soha nem lesz vége – mondta a Terror Háza igazgatója a német megszállás emlékművével kapcsolatos vitáról.

A családi fájdalmakat viszont mindenkinek saját magának kell megoldania, és más közösségek is voltak a 20. században, akik üldözésnek voltak kitéve. De ebből a keretből ki kell tudnunk lépni, „ezért gondoltam, hogy ez a megbékélés emlékműve lesz”. Ez a nemzet közösségére vonatkozó emlékmű – fogalmazott a történész.

Összesen 132 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
peninsulavaldes
2014. július 03. 12:44
sok idő telt el azóta, és éppen ez nehezíti meg a feldolgozást, mert igazából nem az utódoknak kéne feldolgozni, hanem azoknak kellett volna ezt elrendezni magukban akikkel megtörtént. de az nem következett be.
puceráj
2014. július 03. 12:23
Vágó István mai FB bejegyzése alant olvasható. "Messerschmidt Mária" Ennyi. Imé a színvonal...
royalista
2014. július 03. 11:02
Anyám hegyeshalmi. Mesélte, hogy a nyilasok és volksbundisták kísérték ott a szerencsétleneket a határ felé. Aki nem bírta, azt a bombatölcsérekhez vitték, és egyszerűen agyonlőtték. Magyar a magyart.
Pinter68
2014. július 03. 09:34
Hát ez igen fasza! Az ország egyik legfontosabb történelmi intézményének vezetője, amúgy mértékadó történész azt mondja "Lépjünk tovább!" Ne is foglalkozzunk vele, "ki ölt meg kit" és miért. Minek is tennénk? Hiszen már olyan alaposan feltártuk a történéseket és nagyjából egységes szakmai és társadalmi álláspont alakult ki a holokausztban betöltött szerepünkről. Lépjünk tovább.Aztán hadd fertőzze tovább a társadalmat ez a megfelelő módon ki nem beszélt és fel nem tárt társadalmi trauma. Pont mint az ügynök kérdés. Ott is "továbbléptünk" aztán most látjuk, mi az eredménye. És ezek vezetik az országot és tőlük kellene megtanulnunk, hogyan kezeljünk és zárjunk le konfliktusokat!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!