A Republikon Intézet felmérése szerint a Jobbik választói között vannak legmagasabb arányban (31 százalék) azok, akik az elmúlt egy év során kilátogattak valamilyen magyar labdarúgó mérkőzésre: közel minden harmadik Jobbik-szavazó ült nézőként a lelátókon. A baloldali ellenzéki pártok szavazói közül minden ötödik, a kormánypártiak közül minden hatodik válaszadó ment ki hazai mérkőzésre.
A lakosság túlnyomó többsége, 77 százaléka nem ért egyet azzal, hogy a sporttámogatások közül a legtöbb pénzt a labdarúgás kapja, és csupán 16 százalékuk helyesli a futball kiemelt helyzetét. A kérdés megítélését egyértelműen a kormánypárti-ellenzéki álláspont határozza meg: a baloldali ellenzéki és a Jobbik-szavazók közül tízből majdnem kilencen ellenzik a foci különleges helyzetét, de a pártnélküliek közül is tízből nyolcan vannak ugyanezen állásponton. Bár arányaiban más a helyzet a kormánypártiak között, de még a Fidesz-szavazók többsége is más sportágat támogatna inkább a labdarúgás helyett.
A stadionépítések ügyében a magyarok négyötöde az építésekre és felújításokra szánt pénzt más célokra fordítaná. Ebben is egyetértés van a nem kormánypárti szavazók között: az ellenzéki pártok és pártnélküliek egyaránt magas, 85-87 százalékban válaszoltak úgy, hogy másra kéne költeni a stadionokra elkülönített pénzt. Még a Fidesz támogatói között is 58:39 százalékos arányban azok vannak többségben, akik inkább másra fordítanák a stadionépítésre szánt forrásokat. Arról, hogy mire menjenek a pénzek, a felmérés szerint két terület élvez egyértelmű prioritást: az egészségügy és a munkahelyteremtés.
A kutatás során a Republikon Intézet arra jutott, hogy a futballtámogatások ügye erősen átpolitizált és a társadalom jelentős többsége által nem támogatott kormányzati irány. A teljes népesség mintegy négyötöde következetesen ellenzi a labdarúgás kiemelt támogatását és a stadionépítéseket. A kormányhoz való viszony ugyanakkor egyértelműen megjelenik: a kormánypárti szavazók között ezek az intézkedések jóval nagyobb támogatásra találnak, mint az ellenzéki szavazók között – de ez a támogatói kör kisebbségben van az ellenzőkkel szemben még a Fidesz-szavazók között is.