Osztolykán Ágnes LMP-s képviselő arra volt kíváncsi, hogy a minisztérium mikorra tervezi annak a felsőoktatási finanszírozási rendszernek a bevezetését, amelyben „minden diák maga állja a tanulási költségét”. Az ellenzéki politikus azt is firtatta, hogy az említett cél eléréséhez milyen döntéseket tervez az oktatási államtitkárság még az idén.
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter az Országgyűlés honlapján csütörtökön közzétett válaszában kiemelte: a cél egy hosszú távon is fenntartható modell kiépítése, amely nem igényel folyamatos újrafinanszírozást, közvetve nem lehetetleníti el a rendszer egészét. A tárca vezetője hozzátette: ez nem azonos a forráskivonással.