A Transzparens Újságírásért Alapítvány elindítja a Transzparens Oktatásért projektet
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Idén eddig 109 ezren jelentkeztek a különböző felsőoktatási intézményekbe. Ez a tavalyi évhez képest több mint 30 ezerrel kevesebb felvételizőt jelent, az adatok azonban még nem véglegesek, mivel az elektronikus úton jelentkezők hétfőn még hitelesíthetik jelentkezéseiket.
Az eddig regisztrált adatok szerint 109 ezren adtak be jelentkezési kérelmet egyetemekre, főiskolákra. Ez mintegy 32 ezerrel kevesebben, mint a tavaly, amikor csaknem 141 ezren felvételiztek. Az Oktatási Hivatal összegzése szerint az idén 71 ezren jelentkeztek elektronikus, 38 ezren pedig hagyományos, postai úton. A jelentkezések feldolgozása folyamatosan zajlik. A hivatal tájékoztatása szerint a jelentkezők eredményeinek függvényében minden lehetőség adott arra, hogy a korábbi évekhez hasonlóan mintegy 100 ezer hallgató kezdhesse meg felsőfokú tanulmányait szeptemberben, közülük csaknem 70 ezren állami ösztöndíjjal.
A pályázatukat elektronikus úton benyújtóknak hétfőn még lehetőségük van arra, hogy jelentkezésüket hitelesítsék. A postai úton beérkező jelentkezési lapok és az online úton jelentkezők által benyújtott hitelesítő adatlapok összesítése még nem zárult le, azokat a Posta folyamatosan kézbesíti. Végleges adatok az idei felsőoktatási jelentkezők számáról, valamint a benyújtott jelentkezéseknek az intézmények és szakok közötti eloszlásáról valamennyi jelentkezés feldolgozását követően, április közepére várhatóak.