Így védi a washingtoni nagykövet a kormányt

2011. december 26. 10:38

Többet ártanak, mint használnak Magyarországnak a túlzó egyszerűsítésekre alapozott kijelentések – írta a New York Times-ban közölt olvasói levelében Szapáry György.

2011. december 26. 10:38

Olvasói levélben reagált Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász Magyarországról írt véleménycikkére Szapáry György. A washingtoni nagykövet a New York Times-ban azt írta, közgazdászként és a Nemzetközi Valutaalap volt tisztségviselőjeként meglepte őt Krugman Magyarországról alkotott ítélete – áll az Origo összefoglalójában.

A nagykövet szerint a kormány a választókerületek átrajzolásával azt akarta elérni, hogy az egyéni választókerületek összefüggő területeket takarjanak. A bírói függetlenség kapcsán az Egyesült Államokat hozta fel példaként, ahol a bírókat szintén megválasztott tisztségviselők választják ki. A magyar sajtó függetlenségéről elmondta: ugyanannyi nyílt kritika jelenik meg a kormányról, mint eddig bármikor. Az MSZP és elődpártjait elítélő törvényről Szapáry azt mondta: az csupán szimbolikus politikai nyilatkozat, amely a korábbi kommunista rendszer szörnyűségeiről szól – olvasható az Origón.

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mystes
2011. december 26. 16:50
Azon kívül történik valami más is ezen a fórumon, hogy a politikai oldalak egymás szemére olvassák a másik bűnét, és verik a mellüket, hogy "mennyire igazuk van"? Igen, igazatok van. És, akkor?
OrangeOrder
2011. december 26. 13:56
Az a baj, hogy bármit mondunk, azt is ki fogják forgatni, úgyhogy én lehet, hogy hagynám a picsába. Max. annyit válaszolnék, hogy semmi közük meg joguk beleszólni.
Schmidt kapitány fiai
2011. december 26. 11:17
Szerencsétlen. Amikor leváltották az IMF-tárgyalások vezetéséről és ezzel kárpótolták, biztos nem gondolta, hogy komplett szobalány-jelmezben feltálalnia a kormány hülyeségeit.
HSL
2011. december 26. 11:03
"A nagykövet szerint a kormány a választókerületek átrajzolásával azt akarta elérni, hogy az egyéni választókerületek összefüggő területeket takarjanak." Hahaha... van nem-összefüggő is? muhahaha "A bírói függetlenség kapcsán az Egyesült Államokat hozta fel példaként, ahol a bírókat szintén megválasztott tisztségviselők választják ki" ezen jót röhögnek az amcsik, ott tagállamonként vannak ilyen testületek, nem egy szájernésített országos központ diktálja a személyzetpolitikát, az amcsi legfelsőbb bírót is a nép által választott elnök a vele nem okvetlenül egyező állású szenátus jóváhagyásával nevezi ki. totális öngól
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!