Enyhül a felsőoktatási törvény

2011. január 23. 11:51

Több vitatott intézkedés eltűnt a felsőoktatási törvénytervezet legújabb szövegéből. A docenssé váláshoz továbbra sem lesz 15 év egyetemi tapasztalat előírva.

2011. január 23. 11:51

Több kérdésben is enyhül az új felsőoktatási törvény szövege, így a docensek kinevezésének szabályai is könnyebbednek - írja a Nyelv és Tudomány. Az új felsőoktatási törvény eredetileg 15 év egyetemi oktatói tapasztalatot írt volna elő a docenssé válás feltételeként.

A terveket többek között Pálinkás József, az MTA elnöke is kritizálta, mivel szerinte a „tehetséget, a tudást és a rátermettséget nem csak a pályán eltöltött évek határozzák meg”. A felsőoktatási törvény január 4-i változata nem tartalmazza a tanársegédek adjunktusi kinevezéshez szükséges doktori fokozat megszerzésének időkorlátját sem.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hakos
2011. január 24. 10:38
A Károlyi-féle izé egy illegitim akció volt, amelyért Magyarország területének kétharmadával fizetett. Nem nagyon számítható be, már amennyiben a "köztársaságot" nem szitokszóként akarjuk használni. Az 1945 utáni próbálkozás egy szovjetek által megszállt országban történt, ami törvényszerűen a kommunista diktatúrába torkollott. A rendszer szintén illegitim volt, példaként sem nagyon sorolható be, hacsak nem elrettentő példaként. 1989 utáni rendszert nem akarom minősíteni, de a fentiek alapján felesleges sorszámmal ellátni, mivel ténylegesen ez az első független "köztársaság". Érdekes lesz, hogy az új alkotmány elfogadása után, hogyan fogják számozni. Már amennyiben marad a "Köztársaság", bár a jelek szerint sajnos marad, pedig egy kormányzó által képviselt monarchia egy fokkal sem lenne rosszabb ennél, és ugyanakkor történelmi hagyományainkat is tükrözné.:))))
egykettő
2011. január 24. 09:44
Nem ez az egyetlen terület, ahol összevissza reformálnak ahelyett, hogy a meglévő rendszert próbálnák rendesen működtetni. A 3-4 nyelv helyett például nagy előrelépés lenne, ha egyetlen nyelvet képesek lennének iskolán belül megtanítani és nem magántanárokra meg a szülők pénztárcájára lenne bízva a feladat.
Noel
2011. január 24. 08:38
Egyetértek Lionnal:Popkorn bájologta el a "nincskövetelmény"felé az ügyet. Rózsáról meg:azt senki nem állíthatja,hogy nem ÉRT a szakmához. Lehet nem szeretni,de azt hiszem ez az egész el....tt oktatásügy most nem a levitézlett szépfiúkra vár.(kül.ben is:Popcorni nem oktatásügyminioszternyik akar lenni már régata. Ő MINISZTERELNÖK kíván lenni:ÓH Jágó....jaj nekünk.....
dé208
2011. január 24. 00:00
akarom írni kell
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!