Nem lesz így jó vége a Németország-regénynek
A kampány az álvalóságok és elferdített igazságok bizarr tárházává vált.
Németország már a legegyszerűbb dolgokra sem képes.
„A német állam kudarcot vallott, Németország már a legegyszerűbb dolgokra sem képes
Ezt nem én állítom, hanem a Bild című lapban jelent meg egy kemény véleménycikk két nappal az »évszázad katasztrófája« után.
Néhány részlet az írásból:
»Az árvízzel érintett területen a katasztrófavédelem kudarcot vallott.
A szirénák sok helyen némák maradtak. Előzetes figyelmeztetés nem volt, a hangosbeszélő autók nem járták az utcákat. A közszolgálati rádióadók pedig popzenét játszottak, miközben már több száz embert elöntött a víz, házak dőltek össze, falvakat rombolt le az áradat.«
»A katasztrófavédelem nem működött, pedig ez lenne az állam egyik legfontosabb feladata.«
»Nem lehet minden előrejelezni, nem lehet mindent megakadályozni. De az államnak mindent meg kell tennie, amit csak lehet, a figyelmeztetés, a megelőzés és a védelem érdekében. NÉMETORSZÁG AZONBAN MÁR A LEGEGYSZERŰBB DOLGOKRA SEM KÉPES, a riasztási lánc nem működött.«
»Szerdán százezreket hagyott magára az állam.«
Még egyszer: ezek idézetek a Bild című lapból.
Annyit tennék csak hozzá, hogy a német állam az utóbbi években MÁR TÖBBSZÖR CSŐDÖT MONDOTT.
Például akkor, amikor számolatlanul beengedte az illegális bevándorlókat, és azóta sem tudja, mit kezdjen velük; amikor nem tudta megvédeni a Köln belvárosában szilveszterező nőket; amikor képtelen megfékezni a nagyvárosok egyes negyedeit rendszeresen csatatérré változtató szélsőbaloldali anarchistákat; vagy amikor nem tudja megvédeni a németországi zsidókat a muszlim fiatalok és a szélsőjobbos őrültek támadásaitól;
Pedig Németország jó hely (volt), és egy erős, “normális” Németországra szüksége lenne Európának. Kár érte…
#nemethbalazshirei
A péntek esti adatok szerint már több mint 100 áldozata van az évszázad árvizének. Több tucat, sőt egyes hírek szerint - például az osztrák ORF beszámolójából is ez derül ki - több száz ember sorsáról még mindig nem tudni biztosat.”
Fotó: Németh Balázs, Facebook