A jogállamot nem lehet a jogállam lábbal tiprásával szolgálni

2020. november 17. 08:00

Brüsszel most általános beavatkozási jogot akar magának a nekik nem szimpatikus politikát folytató tagállamok belpolitikájába. Interjú.

2020. november 17. 08:00
Gulyás Gergely
Gulyás Gergely
Magyar Nemzet

A járvány ellenére tovább folytatódik a jogállamisági vita az EU-ban. Mi erről a véleménye?

Nem jogállamisági vita van, hanem az Európai Unió meg akarja teremteni a magyar belpolitikába való beavatkozás jogát. Az elmúlt években azt a következtetést vonták le, hogy a nekik fontos ügyekben – az állami szuverenitás, a migráció és a gazdaságpolitika terén – a magyar kormányra nem tudnak nyomást gyakorolni. Mivel ezeken a területeken nem tudtak sikert elérni, Brüsszel most általános beavatkozási jogot akar magának a nekik nem szimpatikus politikát folytató tagállamok belpolitikájába. De Brüsszel addig nem Moszkva, amíg erre nincs lehetősége. Nem jogállamisági kérdés, hogy a magyarok szabadon dönthetnek-e arról, kivel akarnak együtt élni, hanem annak a kérdése, hogy Budapesten vagy Brüsszelben kormányozzák-e ezt az országot. Van már jogállamisági eljárás a lisszaboni szerződésben, az úgynevezett hetes cikkely szerinti eljárás. Ha valaki ettől eltérő, új eljárást akar, akkor ahhoz szerződést kell módosítani. A jogállamot nem lehet a jogállam lábbal tiprásával szolgálni. Márpedig az unió most – a jogállamiságra hivatkozva – lábbal tiporja a lisszaboni szerződést.

Gyengíti vagy erősíti hazánk pozícióját a vitában, hogy gazdasági visszaesés van éppen? 

Számunkra gazdasági következményei nem lesznek ezeknek a tárgyalásoknak. Hazánk egyedül is képes hitelt felvenni, nem csak az EU-val együtt. Alapelvként mindig is azt mondtuk, hogy a közös hitelfelvételt nem jó szívvel támogatjuk, de mivel egyes államok nálunk lényegesen rosszabb helyzetben vannak, szolidaritást vállalunk velük. Az viszont elfogadhatatlan, hogy ezért cserébe ne köszönetet mondjanak, hanem a kormányzati hatalom egy részét akarják Brüsszelbe vinni. Magyarország nem tud, nem akar, és nem is fog engedni ebben a kérdésben.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 99 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pipas2
2020. november 17. 11:54
Szükségünk van nekünk, egy sorosnak behódolt, LMBTQ s aberrált, migránssimogató EU s diktátorokra? Szerintem inkább lépjünk ki, minthogy elveszítsük a nemzeti függetlenségünket teljes mértékben! .......nincs az a pénz ami pótolhatná a jövőnket.....
formaegy
2020. november 17. 09:59
Akkor csesztük el nem kicsit, nagyon amikor nem jelentettük be kilépésünket az angolokkal egy időben. Akkor Ausztria is ki akart lépni. Lettek volna még csatlakozók. Most a ballibes gyilkos szárny úgy megerősödött, és a háttérpénzzel megvehetővé vált, hogy minden erejükkel a Hitler Birodalom létrehozásán dolgoznak, és meg is fogják csinálni! Aki nem azt csinálja amit ők akarnak, eltapossák! Lásd Hitlert! Ugyan azt csinálják! Büdös gyilkos hitleristákkal állunk szemben ami még aljasabb lesz attól is!
Hétszűnyű Kapanyányi Monyók
2020. november 17. 09:46
Jogállam nem létezik, még soha senki nem definiálta, fogalmi önellentmondás, fikció. Ha mégis létezik, kizárólag a NER-ben valósul meg.
VakzKommondor
2020. november 17. 09:46
Ezt nehéz követni langyi fiú Az unyió rossz gonosz báncsa a gecit. A játékszabályokat nincs kedvünk betartani, mindent és mindenkit gyaláztok. De a pénz azért kéne. Jól értem?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!