Putyin örülhet: Trump megjegyzései Kijev rakétacsapásaira is hatással lehetnek
Üdvözölte a Kreml az amerikai elnök bírálatát Kijev Oroszországra mért mélységi rakétacsapásaival kapcsolatban.
Nem pártok, országok vagy népek állnak egymással szemben, hanem Amerikában és Európában is a „mély állam” világuralmi törekvése áll szemben a népakaratot képviselő vezetőkkel.
„Jelenleg valójában nem pártok, országok vagy népek állnak egymással szemben, hanem Amerikában és Európában is a »mély állam« világuralmi törekvése áll szemben a népakaratot képviselő vezetőkkel. A »mély állam«, amelyet különböző szerzők neveztek már háttérhatalomnak, »globál gazdinak«, frankfurtiaknak, neokonoknak, katonai-ipari komplexumnak, keletebbre oligarcháknak, egy olyan, nehezen meghatározható csoport, amely gazdasági, politikai kulturális és médiabefolyásánál fogva irányítja egyes országok, illetve egyes térségek életét, függetlenül attól, hogy a választásokon melyik párt kapott mandátumot.
Amikor 2018 elején az amerikaiakat egy közvélemény-kutatás során a »mély állam« felől kérdezték, a válaszolók kétharmada nem is ismerte a kifejezést. De, amikor a kérdést úgy tették fel, hogy az Egyesült Államokban létezik-e olyan nem választott, állami és katonai tisztségviselőkből álló csoport, amelynek tagjai titokban befolyásolják vagy irányítják az országot, a válaszolók háromnegyede mondta, hogy létezik, vagy valószínűleg létezik.
Amerikában és Európában az elmúlt évtizedek során ez az uralkodó réteg, most nevezzük »mély államnak«, megerősödött, ezt a folyamatot segítették elő, többek között az 1954 óta éves rendszerességgel sorra kerülő Bilderberg-találkozók, valamint a Trilaterális Bizottság és a Council on Foreign Relations nevű, külkapcsolatokkal foglalkozó agytröszt szervezte összejövetelek. Ugyanakkor a »mély állam« nem tudta kiterjeszteni fennhatóságát a Távol-Keletre, mert az ottani társadalmak az ilyen befolyásnak ellenállnak. A jelcini időkben megpróbálták megkaparintani Oroszországot is, Putyin azonban szétütött közöttük. Aki tudott, elmenekült, aki nem, azt vagy bebörtönözték (Mihail Hodorkovszkij), vagy pedig, jobb időkre várva, meghúzta magát. Ettől kezdve látott ellenséget Putyinban a nyugati sajtó, ettől fogva támadta, és támadja ma is, minden elképzelhető és elképzelhetetlen váddal.”