„Írtam egy nyílt levelet Vona Gábornak, de az MTI nem hajlandó feldolgozni -- fontos ügyeket feszegetek, itt olvashatjátok szamizdatban.
Tisztelt Elnök Úr!
Feltehetően Ön is egyetért velem abban, hogy Magyarország sikere és biztonsága a következő évtizedekben azokon a döntéseken múlik, amelyeket ma meghozunk, továbbá azokon a döntéseken is, amelyeket ma kellene meghoznunk, amennyiben erre lehetőséget kapnak a magyar állampolgárok.
Számos okból kifolyóan azon a véleményen vagyok, hogy a magyar emberek jövőjének alakulására sorsdöntő hatással lévő kérdések egyike a paksi bővítés. Az érvek világosak és kétségbevonhatatlanok: az atomenergia elavult, veszélyes, tulajdonképpen a 20. század tévedése. A paksi bővítés költségei csődbe viszik az országot, a beruházás fedezetére felvett hitel pedig minden egyes magyar embert kiszolgáltat Oroszországnak. A paksi bővítés összességében Magyarország önrendelkezését fenyegeti, nemzeti szuverenitásunk csorbul az erősödő és egyirányú kitettség miatt.
Az elmúlt évek megnyilatkozásait figyelve úgy látom, Ön és párttársai nyilvánvalóvá tették, hogy az LMP és a Jobbik között komoly véleménykülönbség van abban a kérdésben, hogy Magyarországnak miképpen is kellene biztosítania energiafüggetlenségét a 21. században. Megszólalásaik értelmezésem szerint arra utalnak, hogy a Jobbik alapvetően alternatívaként tekint a paksi bővítésre és úgy tűnik, továbbra is az atomenergiához láncolná Magyarországot. Ezt látjuk Orbán Viktornál is, de igazából ezt láttuk az elmúlt 27 év további kormányainál is.
Ezzel szemben mi az LMP-ben hiszünk abban, hogy az elmúlt évtizedek zsákutcás politikájához képest gyökeres fordulatra van szükség Magyarország jövője érdekében. Ennek minden bizonnyal egyik és igen fontos eleme a korszerű, biztonságos energiahordozókon alapuló energiastratégia: ennek megfelelően mi úgy látjuk, hogy az atomenergiának a 21. században csak alternatívája van.
Úgy gondolom, és ezért fordulok Önhöz, hogy e kérdésben csak a tiszta beszédnek van helye. Ennek megfelelően a Jobbiknak is egyértelmű választ kell adnia azzal kapcsolatban, hogy belátják-e az azonnali és gyökeres irányváltás szükségességét, azt a 21. századi imperatívuszt, hogy Magyarországon az atomenergiának helye nincs?