Bréking: Szijjártó megmenti Johnsont

2016. július 18. 09:14

Szijjártónak valószínűleg igaza van abban, hogy Johnson rendelkezik egy jól felismerhető politikai arcéllel. Továbbá abban is, hogy ilyesmi jót tesz egy külügyminiszternek.

2016. július 18. 09:14
Hörcher Ferenc
The British Patient

„Másfelől arra utal Szijjártó MTI-nek adott nyilatkozata, hogy Európa előtt olyan súlyos kihívások állnak, amelyek leküzdéséhez igazi személyiségekre van szükség, s szerinte Johnson ebbe a kategóriába tartozik. Ja, és persze új gondolatokra is szükség lesz, márpedig Johnson szerinte Johnsonnak vannak termékeny új felvetései. Kár, hogy azt nem indokolja a külügyminiszter, hogy a személyiség és az eredeti gondolat hogy is kapcsolódik a másoknak címzett ismétlődő beszólások gyakorlatához. Őszintén szólva még az is kétséges, hogy az eredeti gondolatokat vajon nem lehet-e hagyományos diplomáciai eszközökkel kifejezni.

De nem ez a lényeg: Hiszen Szijjártónak valószínűleg igaza van abban, hogy Johnson rendelkezik egy jól felismerhető politikai arcéllel (s e tekintetben eléggé távol áll elődjétől, Philip Hammondtól, aki most pénzügyminiszteri feladatokat kapott). Továbbá abban is, hogy ilyesmi jót tesz egy külügyminiszternek: jó, ha innovatív, főleg, ha innovációra van szükség az adott nemzetközi helyzetben. Márpedig Szijjártót szerint most épp ilyesmire van szükség Európában – s ebben is nyugodtan igazat adhatunk a magyar külügyminiszternek.

Az más kérdés, hogy a Johnsonnal folytatandó megbeszélés nem ígérkezik éppen könnyűnek: sem a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fenntartása, sem a kint élő magyarok jogainak védelme nem tűnik egyszerű feladatnak a jelenlegi európai politikai helyzetben. Elképzelhető, hogy tárgyalási pozícióját javítandó sem fukarkodott Szijjártó a pozitív jelzőkkel kollégájával kapcsolatban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 144 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zsusztina
2016. július 18. 19:20
Érdekes, nekem is úgy jött át a cikk tartalma itt a Mandin, hogy Hörcher kritikán alulinak tartja Johnsont, így Szijjártó simogató szavait róla. Ellenben itt van egy saját kommentjei közül a saját cikke alatt: "JOhnson választásában van kockázat, elismerem, de sztem racionális volt May részéről ezt a kockázatot bevállalni. És egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy Johnson meg tud birkózni a feladattal. Ami pedig a legádázabb eleenséggel kapcsolatos stratégiát illeti, először is ez sztem egyáltalán nem illik a UK-re, de ha másra vonatkoztatjuk, sztem racionálisan lehet a mellett érvelni, hogy a legádázabb ellenséggel, főleg, ha annyival erősebb nálunk, mint a UK, nem érdemes szembemenetelni, hanem bizony okosan kell vele diplomáciázni"
tevevanegypupu
2016. július 18. 18:27
Ahol megjelenik vinni fogja az érdeklődést az biztos. Nem bikfanyelvű politikus, a beszél-beszél de nem mond semmit fajtából. Gondolom May nagyon jól ismeri és tudja miért bízta rá a külügyet. Francia kollégája volt már miniszterelnök is, nagyon hamar megbukott, fő nevezetessége az, hogy Hollande barátja évtizedek óta. A német külügyminiszter külpolitikája már katasztrófába döntötte Európát, érthető egyébként, hogy a magyar kormány - ami Cameront mindig támogatta és ez a támogatás kölcsönös volt - bizalommal fordul Johnson felé..Ő még Szijjártón kívül az egyetlen, akinek nem Juncker, Schultz és Merkel parancsolgathat korlátlanul, a három buta, megfizetett, politikai és morális csődtömeg. Theresa May pedig bizonyíthat, hogy Anglián kívül Európa érdekeit is képviselni akarja, ellentétben Merkellel, aki lassan de biztosan teszi tönkre, zülleszti NDK-s szintre Németországot és Európát.
puszika
2016. július 18. 17:46
Kedves Hőcher! Miért baj az ha a külügyminiszter tárgyalási pozícióit akarja javítani?Mert az ön írásából elég egyértelműen ez derül ki. Van oka rá.Ön is megírta, a gazdasági kapcsolatok fenntartása netán javítása vagy az ott dolgozó magyarok helyzete ad elég okot arra,hogy azok a tárgyalások eredményesek legyenek. Mintha ez is a diplomácia része lenne.
BőröndÖdön
2016. július 18. 17:40
Robokuty változatlanul a külügy mélypontja...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!