A néppárttá válás nem óhaj kérdése, hanem a választók mindenkori akaratának megnyilvánulása.
„Vannak azonban olyan pártok, amelyeket nem a nemzeti érdekek vezetnek, hanem hatalmi vágyaik kalauzolnak. Természetesen nem arra kell gondolni, hogy nincs szükség ellenzéki kontrollra vagy egészséges kritikákra és építő javaslatokra. Tény azonban, hogy néppárttá csak olyan szervezet válhat, amelyet a választópolgárok nagy többsége országgyűlési választáson kormányzásra megfelelőnek talál. A Fidesz–KDNP hat éve bizonyítja, hogy az emberek többségének bizalmát élvezi. Az ellenzéki pártok ismerik, hogy hány polgárt tudnak megszólítani, ezért különböző módszerekkel megpróbálják a táborukat szélesíteni. Az utóbbi időben kitüntetett módszerük, hogy egyes, az utcára vezérelt rétegek részben jogos vagy túlzott érdekei mellé állnak. Ezt látjuk, amikor az ellenzéki pártok, kérve-kéretlenül, csatlakoznak a szakmai követeléseket az utcán megjelentetőkhöz.
Itt álljunk meg! Ezen a ponton világossá tehető a hatalmon lévő néppárt, valamint a kis- és közepes méretű pártok felelősségének elkülönülése. A néppárt a többség akaratából kormányoz. A felmerülő társadalmi igényeket össznemzeti érdekek szerint, a társadalmi szolidaritás várható reakcióinak értékelése után elégítheti ki. Ha jól dönt, bár ideiglenesen szembekerülhet érdekcsoportokkal, összességében mégis megtarthatja és erősíti a néppárti jelzőt. A polgárok többségének megbecsülését a Fidesz–KDNP-nek nehéz volt elérnie, és látható, hogy még nehezebb megtartania. Nehéz munka ez, mert a szocliberális ideológia hataloméhes hívei az Európai Unióból és országon belülről is támadják. A pénz háttérhatalma nem riad vissza más országok szuverenitásának megsértésétől sem. A megfizetett média hazugságaival próbálják ismét visszanyerni a hatalmat.
A CÖF által vezetett közösség kiáll a jó ügyek mellett, s szellemi honvédői vezérletével, folyamatos ismeretterjesztő tevékenységével közvetíti a nemzeti érdekeket, a politika mellé állítja a civileket, ezzel is segítve, hogy tiszta víz kerüljön a pohárba. A harcos, radikális Jobbik hosszú vívódás közepette döntött, és kikiáltotta néppárttá válását. Szakítani kíván a jobboldali radikális politikát támogatók köreivel. Kilencvenfokos fordulattal, változtatott szerepkörben a Fidesz–KDNP-t kopírozva próbál »új« alternatívát nyújtani régi és leendő híveinek. A dolog azonban nem egyszerű, mert számolnia kell a pártjához eddig hű támogatók távozása okozta veszteségével. Ugyanakkor a néppárttá válás a Fidesz–KDNP-nek is hosszú ideig, évekig tartott. Instabil alapokon (bármennyire is áhított a kormányzás) fontos értelmiségi rétegeket nem lehet megnyerni, és hiú ábránd az elkötelezett, a valódi néppártra szavazókat eltéríteni. Ennél is nehezebb annak a civil közösségnek a kiépítése, amely képes volt úgy stabilizálni a néppárti státust, mint a CÖF, amely ha kell, a békemenet bármikori kiállásával, a nemzet érdekeinek primátusát követve, megtartó erőt tud demonstrálni.”