Szabad szívás és a drogmaffiák vége

2015. október 21. 16:46

A liberálisok kísérletképpen rászabadítanák az emberiségre a drogokat, mert szerintük a kábítószer elleni küzdelem kilátástalan.

2015. október 21. 16:46
Szikszai Péter
Magyar Idők

A liberálisok kedvenc érve a legalizálás mellett, hogy minden civilizáció kulturális vagy vallási hagyományaiba be vannak ágyazódva a kémiai tudatmódosítók, illetve a drog hagyományosan része a kultúrának. Hogy milyen vallási beágyazódásokra gondolhatnak, lövésem sincs, de ha például a misebort veszik egy kalap alá az LSD-vel, rossz úton járnak. És sántít a művészvilágra való örökös hivatkozás is, hogy lám »a jelentős alkotók is éltek tudatmódosító szerekkel, és remekművek születtek.« Odáig azért ne jussunk el, hogy Márai Füveskönyve a marihuánáról szól! És hagyjuk a beatnemzedéket is, hiszen az ő életük épp arról szólt, hogyan ne érjék meg a nyugdíjas éveket. (Egyáltalán nem rajtuk múlott, hogy némelyiküknek nem sikerült fiatalon meghalnia.) Sokat emlegetik példaként a liberálisok egyik kedvenc magyar íróját, Csáth Gézát. Szász János több filmet is rendezett a műveiből. A morfinista íróról, aki élete végén lelőtte feleségét, majd sikertelen öngyilkossági kísérletek után túladagolásban halt meg, kevesen tudják, hogy remekműveit drogfüggősége előtt alkotta. Kosztolányi írta Csáth utolsó éveiről a Nyugatban: »Nyilvánvaló, hogy ekkor már ketten gondolkoztak és cselekedtek: ő és a morfium, mely beivakodott a vérébe és átalakította egykori egyéniségét.«

A legalizálók másik jelentős ütőkártyája az alkoholfogyasztásra, a nikotinfüggésre, illetve az egyéb legális tudatmódosítókra való hivatkozás. Ha például inni legális, szívni, miért nem? – teszik fel a kérdést, és hosszas tanulmányokban bizonygatják, milyen károkat okoz az alkoholizmus. És ebben nincs is vita. Nem hiszem, hogy a konzervatív oldalon bárki is védelmébe venne bármilyen szenvedélybetegséget, rossz társadalmi szokást. De az alkoholizmus nem szűnik meg azzal, ha rászabadítjuk az emberiségre a drogokat. Sokak szerint nem is szerencsés az ivászatot a füvezéssel összehasonlítani. Míg az alkoholfogyasztás nagyrészt kontrollálható, a drog hatása még kis mennyiségben is kiszámíthatatlan, hamarabb okoz addikciót, és komoly pszichés zavarokat kelt. A legtöbb szerhasználó félelemről, paranoiáról számol be. (...)

A liberálisok azonban kísérletképpen rászabadítanák az emberiségre a drogokat, mert szerintük a kábítószer elleni küzdelem kilátástalan. Ez olyan, mintha az orvostudomány által egyelőre gyógyíthatatlan betegséget elterjesztenénk az egész világon, mert a kór kezelése kudarcba fulladt.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2015. október 22. 09:47
A megrogzott drogellenesseg mar csak nalunk es tolunk keletre divat: ahol teljes a sotetseg....
madarasi.abel
2015. október 22. 09:25
A drogliberalizáció, amiről most szó van kb annyit jelent, hogy a fogyasztást dematerializálnák. Ami kb annyit tesz, hogy aki szív, az nem bűncselekményt követ el, így nem börtönben, hanem az orvosnál a helye. És ennek az indoklásában nem azok a tényleg ingatag lábakon álló érvekkel élnek, mint amit a cikk felsorol. Hanem. - Amennyiben nem bűn a fogyasztás, a leszokni akarók nyugodt lelkiismerettel kérhetnek segítséget. - Amennyiben kontrolláltan árulják a cuccot, az emberek nem jutnak olyan készítményhez, amibe könnyen belehalhatnak (dizájnerdrogok). - Amennyiben kontrolláltan árulják a cuccot, jelentős pénzre tehet szert az állam, amit majd jól felhasználhat a drogfogyasztás elleni kampányaira. - Amennyiben kontrolláltan árulják a cuccot, megfosztják a maffiát egy jó üzlettől, így csökkentve a bűnözést. (Mexikóban pl. szívják most a fogukat azok, akik eddig a marihuánából éltek. Szar idők, egymásnak is estek, fogynak, hogy aztán kevesebben maradjanak lábon). Nem beszélve arról, hogy az IS, a tálibok, s még egy csomó tenorista éppen a kábítószerekből finanszírozza magát.
sine ira et studio
2015. október 21. 23:16
Magyarországon ma a legtöbb drogfogyasztó alkoholista. A drogok közül a legtöbb áldozatot az alkohol szedi, a fogyasztók és a fogyasztók által veszélyeztetettek közül egyaránt. De ugye inni menő, legfőképpen férfias, meg mi úgyis olyan tökös nép vagyunk, hogy mindenkit asztal alá tudunk inni. Utána a cigi jön valahol a sorban. Nem akarok álszent lenni, én sem vetem meg az alkoholt. Nem vetem meg a dohányárut sem, ami szintén drog. Ez a cikk a tipikus rövidlátó szemlélet terméke, ami éppen azt tekinti drognak, ami illegális; hiába áll az életvitelszerű szívás és az ivás mögött ugyanaz, vagy hasonló lelki háttér, az egyik bűnnek számít, a másik betegségnek. Hát cseszed, a drogok elleni küzdelemben a legnagyobb probléma az, hogy újra és újra teret nyernek szintetikus szarok (itt Magyarországon is), amit tiltani sem lehet, mert addig nem is tudunk róla, amíg be nem terítette a piacot. A füvesek cseszegetése 2 ágvégződéssel csak arra jó, hogy a hatalom megveregesse a saját vállát (vagy kiadja ezt bérmunkaként a Magyar Időknek), hogy megint jól megmutatta a drogmaffiának.
gandras
2015. október 21. 22:49
ekkora sötét baromságot... Hogy simán lehet kezelni az alkoholt. Magyarországon... Ahol több százezer ember alkoholista, és ez kb. a fő halálok. Bravó. És vajon mennyi erőszak, baleset történik ittasan. De persze ha valaki elszív egy füves cigit, az bűnt követ el. Ki ellen? Ki szerint? Mi a kár? És gondolom a 16-45 közti korosztály nagy része próbálta. És, csak hogy képbe kerüljön mindenki, vidéken (szinte) minden fiatal szív ezt-azt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!