„Az ellenzék tegnapi lépése azért is érdekes, mert több alkalommal támadták a kormányt és a jegybank elnökét, miszerint ismerjék el a felelősségüket a botrányos ügyekben. Lám, itt volt a lehetőség, a szigorítások a korábbinál jóval kisebb teret adnának a csalásokra. Nem beszélve az egész rendszer átláthatóbbá tételéről. A szocialisták nem vártak sokat, rövidesen el is mondták, miért nem támogatták a javaslatot. A párt szerint ugyanis a kormány a fideszes brókerek újabb lopásait igyekszik előkészíteni. A Jobbik nem állt elő ilyen velős szakmai magyarázattal, inkább a zsarolás útját választotta. Ők ugyanis csak akkor támogatják a brókertörvényt, ha kiderül, kik vettek ki pénzt az utolsó pillanatban a Quaestorból.
Az ellenzéknek nyilván az az érdeke, hogy az elmúlt időszakban kiderült visszaéléseket napirenden tartsa. Ha azonban arról szólnának a hírek, hogy szorosabb pórázra kötik a pénzügyi szolgáltatókat, azzal szépen lassan a brókerügyekből adódó muníció is elfogyna. Természetesen ezen nem érdemes csodálkozni, pedig jó lett volna, ha meglepetést okoznak. Például azért, hogy a változtatásokkal elősegítsék a pénzügyi rendszer iránti bizalom megerősítését. Ez talán jóval fontosabb lenne, mint amiben csak lehet, akadályt görgetni a kormány elé. Tegyük hozzá, eddig erre nem sok lehetőségük adódott.
Kérdés: milyen mozgástere maradt a kormánynak? Annyi bizonyos, a Fidesz nem hagyja ennyiben, és mindent meg kíván tenni, hogy a jogszabály életbe léphessen. Ezt pedig vélhetően úgy lehet elérni, ha elhagyja a kétharmados passzusokat. A cél mindenesetre továbbra is az, hogy az emberek befektetései a jövőben nagyobb biztonságban legyenek.”