Rubicon

2015. április 20. 11:30

A hatalmon lévő jobboldal és a parlamenti ellenzékben lévő baloldal politikai kooperációjára van szükség. Nem kiegyezni, az eltérő politikai identitásokat feladni, de megegyezni kell.

2015. április 20. 11:30
Gerő András
Látószög

„Szükségessé válhat, hogy legalább politikai értelemben a mellényt újra kelljen gombolni. 

Ennek az első lépése az, hogy megállapítsuk: mi ma a magyar politika elsődleges és fő törésvonala. Ha úgy döntünk, hogy ez az elsődleges törésvonal a nemzeti bolsevizmus és az összes többi legális politikai erő között húzódik, akkor el kell vetnünk a centrális politikai erőtér – egy szűkebb pártszövetségre korlátozódó – koncepcióját, illetve a belőle következő gyakorlatot. Jelenleg teljesen egyértelmű, hogy a baloldal szétdaraboltsága és politikai fantáziátlansága okán – egy vezető jobboldali politikust idézve – „még felvizezett formában” sem tud visszatérni. A politikai hatalomra nem veszélyes, viszont a nemzeti bolsevizmus ellen folytatott küzdelemben potenciális szövetséges. A sokfejű baloldal némely koponyájában viszont szükségessé válhat az a felismerés, hogy nem a mostani politikai hatalmat gyakorlók a patás ördögök, hanem azok, akik szívük szerint kivinnék az Európai Unióból és a NATO-ból Magyarországot, és igazi államkapitalizmust hoznának létre – mindezt megfejelve az osztály- és fajellenség változó egyvelegével. Identitásszempontból a középjobbnak meg kellene szabadulnia attól, hogy ő a nemzeti, a baloldal viszont nem az; a baloldalnak pedig attól kellene megválnia, hogy ő a demokrata, a középjobb viszont nem az.

Mindebből az következik, hogy a hatalmon lévő jobboldal és a parlamenti ellenzékben lévő baloldal politikai kooperációjára van szükség. Nem kiegyezni, az eltérő politikai identitásokat feladni, de megegyezni kell. S ehhez mindkét fél belátására szükség van. A megegyezés a politikailag felismert szükségből adódik, és konkrét tartalma nagyon sokirányú és sokféle lehet. Itt ezt azért nem részletezném, mert ez valójában a politikusok dolga és felelőssége.

Idő kell ahhoz, hogy egy ilyen lehetséges megegyezés normavilága és tartalma eljusson a választókhoz. Éppen ezért már most el kellene kezdeni. A cél az, hogy a jelenlegi totálisan kommunikációképtelen állapotból eljussunk oda, hogy a jobb- és baloldali szavazók a nemzeti bolsevikok és az általuk felkínált nemzeti bolsevizmus ellen átszavazzanak egymás – az adott választókerületben – esélyesebb jelöltjeire. Ehhez hosszú út vezet, ami nem oldja meg a magyar polgárosodás problémáit, de azt képes elérni, hogy garantáltan megálljt parancsoljon a nemzeti bolsevizmusnak. A kezelés felületi, de hatékony. Lehetséges hatékonysága azonban ne tévesszen meg minket: sok korrekcióra van szükség a magyar polgárosodás menetében. Persze ehhez előbb valamilyen koncepció is kellene, ami jelenleg átfogóan nem fellelhető, részleteiben azonban – főként a jobbközépen – létezik.

Ha az elsődleges törésvonalat továbbra is az úgynevezett jobb- és baloldal dichotómiájában látjuk, akkor megkönnyítjük a nemzeti bolsevizmus térnyerését. Ezt is meg lehet tenni, de ez nagyon sokba fog kerülni a magyar társadalomnak.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Agnieszka
2015. április 20. 21:52
Gerőnek kimondottan az övéi felé kellett volna fordulnia. Voltak itt érdekes dolgok, pl. a "Tavares" jelentés. Nemrégiben micsoda diadallal közölte a balos sajtó, h. az EU leállította a paksi bővítést! Nagyon nem szeretném, ha jönne a Jobbik, azt szeretném, ha a Fidesz körültekintőbb lenne, lassabban, több érdeket figyelembe vevő döntéseket hozna, támadhatatlanul NEM nézné politikusainak egyéni hasznát. Azt gondolom, h. NINCS az a veszély, aminek a hatására a vérig sértett, megalázott jobbosok EZZEL a balos vezetéssel bármiben meg tudnának egyezni. Nem beszélve a minden minőséget alulmúlóan kormányzó, egy ország vagyonát eltüntető balosok folyamatos gyűlölet éhségéről. Sétáljon el Gerő, nézzen körül a német megszállás áldozatainak emlékműve körül, s láthatja majd a saját szemével, h. ebben a nemzedékben itt mért is NEM lesz szóba állás, kiegyezés.
néhai Ch.Pilot
2015. április 20. 20:17
Már megint egy Gerő...?!
NeMá
2015. április 20. 18:17
Ajjaj! Együtt? Ne vicceljenek már! Baloldal kuka, Fidesz kipiheni magát, hamarosan össze szedik magukat oszt megint lemos mindenkit a pályáról!
Brigadéros
2015. április 20. 17:42
Valahol érthető Gerő történészi tevékenysége és szakterülete miatt ez a megközelítés. Akár még szimpatikus is lehetne, hiszen a Kiegyezést követően Magyarország látványos fejlődésbe kezdett, tehát ez általában igaz lehetne... A mai magyar rögvalóság azonban más! Ha a fidesz és a baloldal egy kicsit is közeledne egymáshoz, ez a Jobbiknak magas labda volna és tovább erősödne, kormányra kerülhetne. Aztán persze kipukkanna, és ki jöhetne??! újra a "megújult baloldal"... Nem kevés veszély van ebben a receptben, ugyanakkor valóban elszomorító, hogy a magyar politikai elit oldalai évtizedek óta képtelenek egymással akár elemi szinten a párbeszédre!!! A közös nevező 0, amiről tudjuk, hogy nincs értelme...:( Honnan is ered ez? Az SZDSZ és a mögötte álló erők honosították meg a permanens hidegháborút, miután nem sikerült a rendszerváltás után kormányra kerülniük... Azóta cipeljük ezt a terhet, és sejthető, kinek áll ez érdekében...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!