Ön is bevette a dumát a „polgári Magyarországról”? Szégyellje magát!

2015. február 20. 11:58

Elhiggyünk-e bármit (értsd: bármit), amit a választott kormány képviselői a célokról mondanak, vagy óvatlan pillanatban, amikor nem figyel a sok paraszt, kacsintsunk csak össze: ne a terméket figyelje, úgyis csalunk!

2015. február 20. 11:58
Borbás Barna
Válasz.hu

Van itt egy idézet.

G. Fodor Gábortól, a Századvég stratégiai igazgatójától származik. A tegnap megjelent Magyar Narancsban olvasható.

»A jobboldali értelmiségiek közül sokan vannak abban a tévedésben, hogy a polgári Magyarország hívószót politikai realitásnak gondolják, pedig az természete szerint politikai termék volt. Ők még ma is azt gondolják, hogy az 1998 és 2002 közötti Magyarország valóban polgári Magyarország volt. Ez óriási tévedés. Ebből fakad a jobboldali értelmiség minden ellenkezése és ízlésbeli problémája a jelenlegi kurzussal szemben.«

Nyílt beszéd, iszonyúan kell az ilyen. Újra is kell számolnunk, hogy mink van még pontosan. Mi az, ami valóság, és mi az, amit el kell engednünk, mert a Nemzeti Marketing Rendszere szerint valójában termék. (...)

Úgy általában: elhiggyünk-e bármit (értsd: bármit), amit a választott kormány képviselői a célokról mondanak, vagy óvatlan pillanatban, amikor nem figyel a sok paraszt, kacsintsunk csak össze: ne a terméket figyelje, úgyis csalunk!

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 80 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Qsza
2015. február 21. 14:09
A marketing csak egy összetevője egy cég sikerének, ő is ugyanolyan szakember a mag területén, mint a főkönyvelő vagy a részlegvezető. Egy pártnál em működik másként, adva van egy know-how, egy korábbról örökölt profil, és adott a választók tömege, plusz a külső tényezők (külpolitika, technológia). Ha minden párt húsz évig ugyanazt mantrázná tekintet nélkül a változó körülményekre, folyton újak alakulnának, tele lennénk törpepártokkal. Csak az ökör következetes, az ember természete más. A legutóbbi Csizmadia Ervin-féle elemzésben tökéletesen le lett írva, mekkora volt a Fideszen belül a változás mértéke, mi tette ezt lehetővé illetve szükségessé. GFG-nek ugyanaz a dolga mint Finkensteinnek, (szak)tanácsadó és nem döntéshozó.
puszika
2015. február 20. 17:36
Ha már minősíteni kell! PARASZT AZ TE VAGY BORBÁS FIAM!! Jó lesz örökre megjegyezni!!!!!
Mich
2015. február 20. 17:10
Csak egy dolgot hagytál le, Barna, az írásod végéről: "Nem baj, hogy a kapzsi Simicska meghibbant, mert ő a mi pénzeszsákunk!"
Google
2015. február 20. 15:37
Vajon akkor is ekkora kerek szemek meredtek az égnek, amikor Bruck András elmélkedett arról, hogy a politikai pártok is olyanok, és ugyanúgy adandók el akárcsak egy mosópor? Amikor a rosszlány akar szűzként előjönni a bokorból esete forog fenn...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!