Túl a tűréshatáron

2014. december 04. 10:17

Colleen Bell kinevezését megakadályozandó McCain olyan érvelésben tört ki, amellyel többet ártott hazánknak, mint az utóbbi években bármely más politikus.

2014. december 04. 10:17
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet

Nem akartam hinni a szememnek, ezért megkerestem az angol változatot is. Semmi kétség, John McCain arizonai szenátor szavai szerint egy Putyinnal ágyba bújó újfasiszta diktátort (»a neo-fascist dictator getting in bed with Vladimir Putin«) választottunk meg demokratikusan, szabadon, elsöprő kétharmaddal.

Azt hittük, az a legrosszabb, ha nagyhatalmak politikusai ideológiai okokból országokat bélyegeznek meg, ahogy azt a Szovjetunió tette a Nyugat összes államával. De a republikánus szenátor indulatos kifakadása a magyar kormány ellen azt bizonyítja, van rosszabb is: amikor gazdasági okokból ideológiai bélyeget sütnek arra az országra, amelynek gazdasági válságkezelése és kiútkeresése eltér a szokványostól.

Nehéz higgadtan írni erről az amerikai szenátusban elhangzott hozzászólásról. Colleen Bell kinevezését megakadályozandó McCain olyan érvelésben tört ki, amellyel többet ártott hazánknak, mint az utóbbi években bármely más politikus. Miközben Magyarországot nagyon fontos országnak nevezte. Ahol szerinte „rossz dolgok történnek”. Európa közepéről uniós tagországként a Nyugat minden tisztelete mellett gazdaságilag Kelet felé tapogatózni nyilván „rossz dolog”. Miért is lóg ki Magyarország a sorból, amikor küszöbönáll a Nagy Alku, a szabad kereskedelmi megállapodás Amerika és az EU között?

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fradi44
2014. december 04. 12:57
Ez a Tóta a birkapásztorok leszármazottja ? Mert mindig nyájaz.
linnet
2014. december 04. 11:35
Döntse el már végre az USA, hogy akkor "nagyon fontos ország" vagyunk, vagy merjünk kicsik lenni...
Box Hill
2014. december 04. 11:07
A fasisztázás nem megbélyegzés. Főleg Amerikában nem: „A fasiszta mozgalom maga is aránytalanul zsidó mozgalom volt – tehát a zsidók arányaiban nagyobb részét alkották a pártnak, annak egész történetén keresztül, mint az olasz lakosság. … 1938-ra a pártnak 10,215 felnőtt zsidó tagja volt.” (Amikor Olaszország teljes lakosságából körülbelül 47,000 volt zsidó.) „Mussolininek több zsidó munkatársa volt, így a kedvenc és legbefolyásosabb szeretője, Margherita Sarfatti. Róma főrabbija hivatalos áldásában részesítette Mussolinit, aki (olasz támaszponton) segítette a cionista haditengerészet kifejlesztését, mint a brit imperializmus elleni manővert.” Forrás: Stanley G. Payne: A History of Fascism, 1914-1945, The University of Wisconsin Press, 1995, 240.old.
Ouroboros
2014. december 04. 10:52
Ti nem beszéltek tűréshatárról, nerszolga, értem? Annyival túl vagytok már a tűréshatárunkon. Hogy McCain kétségkívül túlzó mondata elhangozhatott, abban nektek rengeteg munkátok van. Ti tettétek ezt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!