Miért ütött ekkorát az internetadó?

2014. október 26. 14:47

De még ezek sem lobbantanának ki akkora elégedetlenséget, mint amilyen nagyra pár nap alatt nőt ez a tiltakozás. Ehhez kellett az a generációs különbség, amit Lázár János fejezett ki jól akkor, amikor azt mondta, nem használja rendszerszinten az internetet. Mi, a harminc alatti generáció viszont igen.

2014. október 26. 14:47
Jámbor András
Jámbor András
Kettős Mérce

„Annak, hogy az Internetadó elleni tiltakozás ekkorát ütött, három magyarázata van.

Egyrészt maga a történés egy olyan pillanatban jött, amikor megkérdőjeleződött a kormány hitelessége, a nyári történések, a civilek vegzálása, az Origo főszerkesztőjének kirúgása, a bejelentett megszorítások, az illiberális állam és végül a NAV ügy és az amerikai kitiltási botrány mind-mind megágyaztak annak, hogy elégedetlenség legyen. Ezek az ügyek önmagukban nem robbannak, de lejutnak az állampolgárokhoz a médiából, és rombolják a kormánypárt hitelességét.

Magát a lángot az adó hihetetlen magas mértéke csiholta, párosulva a hiteltelenséggel, hiába visszakoztak nagyon rosszul (ezt is egy hazugsággal kezdték, hogy nem is az van a törvényben, meg nem is fogadták el) a kormánypárt képviselői, addigra már az ütés megvolt a pajzson, és az az erő, ami a spontán elégedetlenséggel megszületett, egyelőre fenn is tartja a tiltakozás erejét.

De még ezek sem lobbantanának ki akkora elégedetlenséget, mint amilyen nagyra pár nap alatt nőt ez a tiltakozás. Ehhez kellett az a generációs különbség, amit Lázár János fejezett ki jól akkor, amikor azt mondta, nem használja rendszerszinten az internetet. Mi, a harminc alatti generáció viszont igen. A Facebookon, a Tumblr-en, a Snapcheten és a hasonló közösségi oldalakon éljük a társas életünket, itt szerveződnek a találkozóink, itt beszélünk a barátainkkal, itt kommunikálunk. A munka és a tanulás alapja is már a Gmail, a jegyzeteket Facebook-csoportban osztjuk meg, a kocsmákat az interneten válogatjuk. A zenét a Youtube-ról hallgatjuk, és ha kikapcsolódni akarunk, letöltünk egy filmet vagy egy játékot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 44 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rockpapa
2014. október 27. 09:08
Hagyjuk a fenébe ezt a demokráciának nevezett marhaságot.Nem való ez nekünk.Ha jó volt 40 évig hogy az a hazaáruló banda uralkodjon akiket Moszkva támogatott,akkor most jó lesz az akit az USA segít hatalomra.Mi a fasznak megyünk el négy évente szavazni, ha mindig elbasszuk.Kell egy csúszómászó liberális banda az ország élére és kész.
Akitlosz
2014. október 26. 22:35
"Miért ütött ekkorát az internetadó?" Mert a hatalom el akarja terelni a közvélemény figyelmét az amerikai kitiltás ügyről. Sikerült is nekik.
Akitlosz
2014. október 26. 22:23
Ne idegesítsél már fel Huba! Már az 1980-as években is "rendszerszinten" használta az ifjúság a számítógépet, ha hozzájutott. Na ők már 40 éves kor felett vannak, és készségszinten ismerik és használják a számítógépet. A PC sehol nincsen a Commodore 64-hez képest ötletben, innovációban. Mit tud egy PC 64 kbyte memóriából kihozni? Nem a jogász politikusokból kell kiindulni, messze nem ők a tipikus átlagemberek. No és persze sokkal több 50 év feletti ember is ért a számítógéphez és használja, mint hinnéd.
tevevanegypupu
2014. október 26. 19:36
Minden vénség használja a környezetemben, én is, dolgoznak rajta, nem szórakoznak, bár nyilván munka után azt is. Ha tényleg csak hétszáz forint és ez kell a kormány boldogságához, akkor vigyék. Az internetszolgáltatónak sokkal többet fizetünk.Telefonért, a nyavalyás tv csatornákért is..
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!