„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
A baloldali tábor az elmúlt három évben nem növekedett lényegesen. Inkább belső átrendeződés zajlott le, megosztottabb lett. Interjú,
„– Ráadásul nem tudnak hiteles társadalmi, gazdasági alternatívákat nyújtani.
– Ez az az egyik legfőbb oka annak, hogy a Fidesznek sokkal jobb a szavazatmegtartó ereje. A bizonytalanokat leginkább harsány, erős alternatív politikai üzenetekkel lehetne mozgósítani. A 2010-es választások előtt a Fidesz és a Jobbik képes volt erre, de a jelenlegi, önmagával elfoglalt ellenzék nem tud meggyőző erőt felmutatni. A baloldali tábor az elmúlt három évben nem növekedett lényegesen. Inkább belső átrendeződés zajlott le, megosztottabb lett. A jobboldalon sokkal nagyobb az ingadozás: hol jelentős mennyiségű szavazót veszítenek, hol visszanyerik ennek egy részét. De az előnyüket stabilan tartják. Az egész dinamika arra utal, mintha egyszereplős játszma folyna. Az ellenzéknek nem is lenne érdemi hatása a kormánypártok megítélésére. Ha a Fidesz éppen veszít is szavazókat, nem az ellenzék profitál ebből, legfeljebb a bizonytalanok tábora nő.
– Bajnai Gordon egyik legfőbb céljának tekintette, hogy a Fideszben csalódott jobboldaliakat megnyerje. Csakhogy ők pont azt kifogásolják: az MSZP, az Együtt 2014 és DK vezette szövetséggel lényegében a régi, általuk elutasított szocialista-liberális koalíció térne vissza a hatalomban.
– Tény, a baloldalon a változások ellenére is jelentős a »személyi folytonosság« Például az Együtt 2014 több meghatározó egyénisége is szerepet vállalt korábbi kormányokban. A Fidesz pedig részben erre építi az ellenzékkel szembeni lejárató politikáját. Sokszor sikerrel. Noha a szocialistáknál volt fiatalítás, a közvélemény mégsem tekinti őket igazán megújult pártnak.”