„Sok olyan tévhit, összeesküvés-elmélet kering, amit hirdetői és követői dogmaként, kvázi vallási dogmaként értelmeznek. Meg lehet győzni az ilyen »hívőket«?
Ketté kell választani a vallást és a tudományt. A tudományos meggyőződésnek kell hogy legyen valamifajta dokumentumalapja. A vallás esetén nincs erre szükség. Ha valaki azt mondja, hogy a sumérok és a magyarok rokonok vagy nyelvrokonok, azt illik valamivel alátámasztania. Azt, hogy Jézus feltámasztotta a halottakat, nem kell bizonyítani, az hit.
Igen ám, de egy jó kis összeesküvésben hívő azt mondja, hogy bár a gondolatmenete hibátlan, de nem lehet bizonyítani, mert valakik (a Habsburgok, a kommunisták, a szabadkőművesek, a liberálisok stb.) valamilyen érdekből eltitkolták, meghamisították a bizonyítékokat.
Ez így van, de ez kevés. Aki kijelent valami ilyesmit, vesse be magát a könyvtárba és kutasson a bizonyítékok után. Én mint szkeptikus egyébként meggyőzhető vagyok, ha nem azt várják tőlem, hogy bemondásra higgyek. A szkeptikus soha nem azt mondja, hogy ezt nem hiszem el, hogy ez lehetetlen. Csak azt mondja, hogy ha valaki valamit állít, akkor lássuk a bizonyítékait. Én se mondanám soha, hogy nincs ufó. Csak azt mondom, hogy aki szerint van, az mutassa be a bizonyítékait. Nem vagyok például – ateistaként – soha valláskritikus, mert a hit dolgait nem kell alátámasztani. De a természettudományos, társadalomtudományos tételek igenis igénylik a dokumentációt és a bizonyítást.”