A hála ára

2012. október 27. 16:22

A korrupció olyan, mint a fogra kenődött rúzs, mint az ajakra tapadt mákszem, mint a lábszag a házibuliban.

2012. október 27. 16:22
Cseh Katalin
Cseh Katalin
Hosszúlépés blog

„Magyarországon a korrupció nem tabu. Magyarországon a korrupcióról könyveket írnak, weboldalakat szerkesztenek, központilag legalizálják, és egyetemen tanítják. A korrupció olyan, mint a fogra kenődött rúzs, mint az ajakra tapadt mákszem, mint a lábszag a házibuliban, mint az összes kínos tabu, amit mindenki lát, mindenki érez, mindenkit frusztrál, de mégis mindenkinek kényelmesebb megvárni azt, amíg a mindenkori Valaki Más teszi szóvá.

Félreértés ne essék, a hálapénz jelenleg a magyar egészségügy lélegeztetőgépe. Amennyiben valamilyen hirtelen határozottsági roham hatására a központi kormányzat egyszer és mindenkorra radikálisan kivonná az így befolyó összeget a rendszerből, gyaníthatóan rendkívül rövid időn belül megsokszorozódna a jelenleg évi körülbelül ezerfős, ténylegesen elvándorló orvosok száma. Senki sem akar százhúszezerért életeket menteni ötvenévesen. És nem, nem mérlegelték ezt reálisan, amikor 18 éves, naiv kissrácként megkezdték a tanulmányaikat. Azonban a jelenlegi tendencia folytatódása azon abszurd helyzet további konzerválódásához vezetne, amelynek során állami alkalmazottak, vagy az állammal szerződésben álló vállalkozók közintézményekben végzett, biztosítás által finanszírozott szolgáltatásaik elvégzése után irdatlan mennyiségű, szabályozatlan pénzösszegeket tesznek zsebre a fogyasztóvédelem és az adóhatóságok teljes kikerülésével. És mindezt a társadalom kollektív jóváhagyásával, legitimálásával, vagy legalábbis félrenézésével.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ulisszesz
2012. október 28. 16:12
Minel sulyosabb a helyzet az egeszsegugyben annal fontosabb a halapenz legszigorubb visszaszoritasa. A vezeto poziciokban levoknek kedvez egyedul a halapenz es emiatt abban erdekletek, hogy a jelenlegi helyzet maradjon fenn. Ha tiltani fogjak a halapenzt akkor rekord gyorsasaggal fog az egeszsegugy igazi reformokat kitalalni es meghozni. A halapenz az ami igazabol a reform utjaban all. Ez a korrupcio legundoritobb fajtaja. Az eleteert remego szerencsetlent zsarolni, felesleges mutetek ezrei a nyomorult baksisert, nem tudja mit beszel aki turi vagy tamogatja. A halapenz miatt nincs a tarsadalom reszerol megertes az orvosi beremelesek irant. A hála ára halál!
Ászok
2012. október 28. 12:56
A korrupció az egész régiónk rákfenéje ami persze nem ment fel bennünket a felelősség alól.Sajnos ma már államilag irányított, intézményesített korrupcióról beszélhetünk amit megcáfolni sem akar senki. Barátain is mondanak elkeseredettségükben olyat,hogy "ha te kerülnél oda te is levajazódnál egy idő után" lehet de ez ettől még nem tisztességes és meg kell keresni a lehetőségét ennek megakadályozására. A korrupció számszerüsíthető. Ez az összeg messze magasabb mint a "kiigazítás"-nak csúfolt megszorítások volumene,a GDP közel 25%-ára tehető. De politikai akarat nincs ennek még korlátozására sem. De hát miért? A választ mindannyian nagyon jól tudjuk.
Agnieszka
2012. október 28. 07:44
A nincsből nagyon nehéz adni, hogy mire vezet hitelből adni, azt most egy ország kisemberei tanulják. Hitelből fizetett az állam a magán nyugdíj pénztáraknak, hitel kellett a milliós, részben önhibájából alapfokú képzettséggel sem rendelkező szerencsétlen éhhaláltól megmentésére, a se szeri se száma felzárkóztató pőrogrammra, aminek az eredménye, a kamatostól visszafizetés kötelezettségén kívül nem látható.Miből lenne pénz? A sikeresen felszámolt magyar ipar adózásából? Itt mindent előlről kell kezdeni, mert mindent eltoltak, de nagyon. Ehhez idő kell. Sajnos, nagy tévedés volt, h. mindegy kié a gyár, a föld, mert a piac ki fogja kényszeríteni a köz számára is előnyös működést. Ez az SZDSZ nagy ötlete volt, s a körülmények kedvező összejátszása folytán mód nyílt a megvalósításra, úgy is, mint nagymintás modellkísérletre. Azt legalább látni kéne, h. mekkorák a bajok, s mindehhez ez a furcsa, nagyon kiterjedt, elhúzódó válság. Akiknek nincs ennyi kölcsönük, s megtartották a termelő ágazataikat, v. ha eladták, nem szinte ingyen, azoknak most sokkal könnyebb, l. csehek, akik mindig jobban álltak, lengyelek, akik nem, de akiknél egy SZDSZ elvű formáció esélytelen lett volna. Miért kellett elkótyálni a Nemzeti Bank aranykészletét? Hol s miben látható a kapott pénzecske eredménye? Hogy is volt ez a világon példa nélkül álló kárpótlás?
nyugalmazott tanár
2012. október 28. 06:31
A korrupcióban csak a korrupt emberek vesznek részt. Például a hálapénzt csak a korrupt orvosok ügyeskedik, kényzsrítik ki maguknak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!