„Mióta Alföldi a Nemzeti Színház élére került, többször keveredett politikai botrányba. Igen megosztó személyisége miatt nemegyszer ágáltak ellene vezető pozíciójú politikusok. Még tüntetést is szerveztek ellene – ezzel egy időben szimpátiatüntetést mellette –, illetve civilek megalapították az Alföldi ellen és mellett kiállók Facebook-oldalát is.
A közelmúltban ismét a politika terítékére került az Alföldi-ügy, mikor L. Simon László kultúráért felelős államtitkár a Duna Tv Közbeszéd című műsorában arról diskurált, hogy változásra számít a Nemzeti Színház élén. Az ügy amiatt is figyelemre méltó, hogy a pályázatot még ki sem írták, a többi aspiránsról még nincs pontos információ, illetve a kiválasztásban kulcsszerepet játszó szakmai kuratórium tagjairól sem lehet még semmit tudni. (...)
Alföldi 2010 óta folyamatosan konfrontálódik a Jobbikkal, hiszen a Nemzeti igazgatójának többször is sikerült átlépnie a láthatatlan erkölcsi határt a parlament szélsőjobboldali pártjánál. Az első komolyabb ütközetre akkor került sor a két fél között, mikor Alföldi kiállt az alkoholos befolyásoltság alatt balesetet okozó Stohl András mellett, és ez kicsapta a biztosítékot a szélsőjobboldali pártnál. Már Réthelyi Miklós miniszterjelölti meghallgatásán a direktor menesztését propagálta a Jobbik – a szimpátia szintjét mutatja az is, hogy Novák Előd »Alföldi Robertaként« emlegette, utalva az igazgató feltételezett homoszexuális beállítottságára. De akkor Réthelyi és L. Simon László – aki akkor még a kulturális és sajtóbizottság fideszes elnöke volt – úgy vélte, a hangsúlyt inkább a finanszírozási problémák megoldására kell helyezni.”