Keserédes győzelem

2012. május 31. 07:32

Egy újabb nemzetközi válsághullám alatt a terheket növelni és a kiadásokat radikálisan lefaragni: ez a brüsszeli diktátum lényege, amit egyre többen és hangosabban kritizálnak.

2012. május 31. 07:32
Nánási Tamás
MNO

„A kohéziós alapok tervezett megkurtítása olyan büntető intézkedés lett volna, amire még a jelenlegi magyar kormány iránt nem túlságosan elnéző Washingtonban is felszisszentek. A tengerentúli kommentárok úgy szóltak: a brüsszeli apparátus lejáratja magát azzal, hogy egyes tagállamokkal szemben nyilvánvalóan kettős mércét alkalmaz. Ami az egyiknek szabad, a másiknak nem. Vajon érdemes-e ide citálni az egyenlő jogokról és elbírálásról szóló uniós alapelveket?

Ennek ellenére mi teljesítettük a brüsszeli feltételeket. De milyen áron? A jelenlegi magyar kabinet szinte megalakulása óta mást sem tesz, minthogy lélegzethez akarja juttatni az elődök által felhalmozott adósságban fuldokló országot. S ne felejtsük el, hogy a tartozásaink között ott az EU és az IMF által nyújtott megahitel, amit valami furcsa ok folytán nekünk másoknál sokkal gyorsabban, lényegében a 2010–2014-es kormányzati ciklus alatt kell visszafizetnünk. Már ráment két évünk a válságkezelésre, ami miatt be kellett raknia a kormánynak a fiókba egy időre a növekedés elsődlegességére koncentráló programot. Egy újabb nemzetközi válsághullám alatt a terheket növelni és a kiadásokat radikálisan lefaragni: ez a brüsszeli diktátum lényege, amit egyre többen és hangosabban kritizálnak, mondván, az uniót zsákutcába vezeti.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2012. május 31. 15:00
Én azt tartom felháborítóan gonosznak, hogy a rossz gazdasági helyzetben lévő államnak növelik a kamatlábát,mert így még nehezebb helyzetbe hozzák. A bank feladata, mely a létjogosultságát igazolja, az, hogy élénkítse a gazdaságot. Ha a megemelt kamatok miatt csődbe megy egy állam,az a többit is maga után húzza, így a bank pont az ellenkezőjét teszi, mint ami a feladata lenne,ez esetben meg kell büntetni, vagy még inkább megszüntetni-
egysegelem
2012. május 31. 09:26
"amit valami furcsa ok folytán nekünk másoknál sokkal gyorsabban, lényegében a 2010–2014-es kormányzati ciklus alatt kell visszafizetnünk" Birom az ilyen primitiv, osszeeskuvest vizionalo sejtetest. Azert kell igy visszafizetni, mert ez allt a szerzodesben, hulyegyerek, megis mifele mas furcsa oka lenne? :)
tarackos
2012. május 31. 08:49
"A kényszerű lépések nyomán olyan stabil költségvetésünk van, amilyen nem sok van még az EU-ban." Kokinátor szerint: "A magyar kormány ezután dönthet az új gazdasági intézkedéscsomagról, amely a vállalkozásokat és a vállalkozókat támogathatja, valamint dönthet a járulékok csökkentéséről." Tomika, ez a költségvetés csak olyan mint az orbán-féle gránit: pár hónapig bírja szusszal...;) "Már ráment két évünk a válságkezelésre, ami miatt be kellett raknia a kormánynak a fiókba egy időre a növekedés elsődlegességére koncentráló programot." A manyup pénzek kizsarolása még csak véletlenül sem válságkezelés...
Mirmur
2012. május 31. 07:51
Fuck off EU! Ennyi a véleményem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!