Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Magyarország végül megállapodik, de előtt lesz hiszti, dráma, fenyegetőzés. Lesz minden minden, ami egy latin-amerikai szappanoperába kell.
„Ahhoz, hogy a magyar gazdaságpolitika a saját különutas irányát tartani tudja, teljes mozgásszabadságra van szüksége: nem zavarhat be sem alaptörvény, sem parlament, sem bankok, sem devizaadósok, sem külföldi szervezetek, akik megmondják mi hogy legyen. Bármi, ami korlátozza cselekvési szabadságát: leküzdendő, félreállítandó akadály. Minden korlátozó tényezőt ki kell iktatni, különben nem haladhatunk előre az unortodoxia útján. Ezt felmérve tökéletesen egyértelmű - és erről már többször írtam korábban (lásd: Az IMF-blöff és Az IMF-Blöff 2.) - hogy a kormányzat nem kíván megegyezni az IMF-el. Illetve egy olyan megállapodást szeretne, ahol ő bármit megtehet, de semmiféle kötelezettsége nincs. Természetesen ilyen megállapodás nem létezik, pedig jó lenne: lehetne haladni a mi »sajátos magyar észjárásunknak« megfelelő úton, de alattunk lenne a biztonsági háló, hogyha mégis kiderülne, hogy a tripla salto mortale nem sikerül, akkor azért ne haljunk bele. A kormányzat tehát védőhálót szeretne, de cserébe nem akar adni semmit. Azt kívánja, hogy a nemzetközi szervezetek asszisztáljanak egy úgynevezett unortodox* gazdasági kísérlethez. Mivel erre a nemzetközi szervezetek valószínűleg nem hajlandóak, így eléggé nehéz megtalálni a közös hangot.
Mindezek ellenére azt gondolom, hogy LESZ IMF-megállapodás, de előtte még édestől a keserűig minden lesz, sokfelvonásos drámát (egy barátom szavajárásával gyilokpornót) fogunk látni. Világos, hogy a kormány, amikor jó a helyzet (értsd erősödik a forint, jönnek le a kötvényhozamok) nem kíván megállapodni, mert azt reméli maga is megoldja a dolgokat, amikor pedig rossz, akkor egyre inkább rá lesznek kényszerítve a megállapodásra.”