„Nehéz elhinni, hogy volna olyan magyar ember, aki azzal, hogy legyen béke, szabadság és egyetértés, ne értene egyet. Mégis, nálunk Magyarországon minden másképp van. A minap egy ellenzéki párti vezető a rádióban, mikor megkérdezték, hogy igazolja korábban tett állítását, hogy mitől tekinthető »pártalkotmánynak« a kormánypártok tervezete, azt találta mondani, hogy azért mert ez a mondat »Legyen béke, szabadság és egyetértés« szerepel benne. Szerinte ezt a mondatot a tavalyi parlamenti határozatból emelték át ide, abból a határozatból, amely a választási győzelem után született Nemzeti együttműködési nyilatkozat néven, és az a Fidesz szellemi terméke.
Két eset lehetséges: az említett politikus vagy nagyon tudatlan, vagy nagyon rosszindulatú. Magyarországon persze legkedveltebb nemzeti ünnepünk kapcsán csak kevesekről lehet feltételezni, hogy úgy végeztek el egyetemet, hogy a tizenkét pontot nem olvasták, de - mivel én viszont jóindulatú vagyok - maradjunk talán, ennél az értelmezésnél. A második értelmezés ugyanis jóval messzebb vezetne.
Így nem marad más hátra, mint, hogy a pártvezetőt emlékeztessem erre az egyszerű tényre: a nemzeti együttműködési nyilatkozat éppúgy, mint a mostani alaptörvény tervezet egy sok magyar szívéhez közel álló történelmi forrást, a tizenkét pontot idézi. Ha ezért pártalkotmány a kormánypártok alaptörvény terevezete, akkor azt büszkén vállaljuk! Ezt a pártot ugyanis úgy neveznék: magyar nemzet.”