„Mely területeken tekinthető sikeresnek a májusban hivatalba lépett kormány, és hol lehet azt mondani, hogy vannak még tennivalók?
A kormány nagyon lendületes kezdése azzal magyarázható, hogy az elmúlt nyolc év hibáit hozták helyre. A kétharmad birtokában az eddig elnapolt dolgokat tudták megoldani, mindenki tudta, hogy több területen változásra van szükség (médiatörvény, kormányzati és önkormányzati rendszer átalakítása). Ezeken a területeken mások már korábban is megpróbáltak változtatni, de nem volt emögött konszenzus, vagy az egyik oldalnak kétharmada. Amit a jobboldal nagyon régen szeretett volna, hogy olyan rendszer kialakítása kezdődjön meg, amely az ő világképét erősíti. Itt az egyházak jelentősebb szerepvállalásáról, a jobboldali középosztály megerősítéséről van szó, amelyek hosszabb távon érhetnek majd be. (...) Szemben a gyurcsányi reformlendülettel, a mostani kabinet nem akart »célkeresztet a homlokára rajzolni«, hogy ide lőjetek. Lassú lépések vannak a bürokrácia leépítésére, aminek példája a kormányhivatalok számának januári csökkentése, emellett az adóreform is valódi változást hoz.Jónak tartom a szociálpolitikai intézkedéseket, mivel végre követelményekhez kötik a támogatást. Összességében jó irányba mennek a dolgok, de a kabinet nagyon szemérmesen kommunikálja ezeket a lépéseket.
Mitől függ az, hogy a Fidesz képes-e jelenlegi támogatottságát megtartani és a lengyel jobbközép kormánypárthoz hasonlóan domináns szereplő maradni?
Kétmillió szavazó vélhetően kitart majd stabilan a Fidesz mögött. Ők azt látják, hogy jó irányba megy az ország, és emellett nem kívánják a szocialisták ismételt visszatérését. Nagy kérdés, hogy ez a tábor mire lesz elég a választáson. Egy hatvanszázalékos részvételnél és megosztott ellenzéknél ez egy ötvenszázalékos eredményre bőven elég, így megvan az esély arra, hogy a párt megnyerje a következő parlamenti voksolást. Itt jön a képbe, hogy a többi párt, főleg az MSZP tud-e ennél többet mozgósítani. Ha elmaradnak a gazdasági eredmények, vagy nagy szavazói csoportok kiábrándulnak a Fideszből és átcsúsznak az ellenzékhez, akkor hiába lesz a mostani kormánypártnak mondjuk több mint kétmillió szavazója, akkor a 2002-es helyzet ismétlődhet meg.”