Gonosz világ

2010. december 06. 16:32

Lehet-e a világpolitika rettenthetetlen főszereplőjének tekinteni azt az országot, amely egyetlen jól irányzott akció révén búcsút inthet diplomáciai titkainak?

2010. december 06. 16:32

„Diplomata vagy hírszerző? Van-e különbség e két státus között, ha az illető az Egyesült Államok képviseletében mutatkozik be egy magyar politikusnak? Ne tettessük magunkat naivnak, tudjuk, hogy a nagykövetségek általában nem csupán baráti teadélutánok megszervezésére szakosodtak. Tudjuk, a külképviseletek egyes diplomatái elsősorban hírszerzési tevékenységükért kapják a fizetésüket. Az sem lephet meg senkit, hogy a nagykövetségekről jelentések százai érkeznek évente az anyaországok külügyminisztériumaiba, s ezek a tájékoztatások nem az időjárásról szólnak.(...)

Másfajta megközelítésből ugyanakkor a botrány egy újabb területen, ezúttal a nemzetbiztonság terén kérdőjelezi meg az Egyesült Államok nagyhatalmi státusát. Lehet-e a világpolitika rettenthetetlen főszereplőjének tekinteni azt az országot, amely egyetlen jól irányzott akció révén búcsút inthet diplomáciai titkainak? A kérdések megválaszolása elsősorban Amerika problémája. Nekünk itt, Magyarországon, Európában ismét csalódással vagy a dühvel kell tudomásul vennünk a valamikor oly népszerű Egyesült Államok álságos, öntelt elképzelését a világról. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az utóbbi bő évtized Amerikája elsősorban azért sokkolja a világot megnyilvánulásaival, mert egészen mást hirdet, mint amit tesz, olyan ideológiai, erkölcsi elvárásokat fogalmaz meg másokkal szemben, amelyeknek maga sem felel meg.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sky.net
2010. december 07. 11:36
namost azért próbálom elképzelni ahogy pl a magyar nagykövetségi alkalmazott , vagy a szlovák diplomata pl az usában nekifog adatokat gyűjteni obama vagy egy két szenátor piszkos ügyeibe botlik és jelentéseket küld , vagy franciaországban , netán izraelben ... gondolom ez azért nem teljesen így működik a diplomata helyzete és lehetőségei stb attól függ milyen állam milyen hatalom , titkosszolgálat stb van mögötte ... és ebben a hatalmi rendszerben szó sincs egyenrangú te kémkedsz ahogy tudsz meg én is helyzetről ez egy baromság
wartog
2010. december 07. 06:01
A fenti jogos, de hogy ne feledkezzünk meg a "ceruzáról"és ne legyünk off a cikkhez képest, a minden kiteregetése nem biztos, hogy jó. Nem kell nekem mindent tudni. Az egyesült államok nem a szívem csücske, szívesen látom nyársra tűzve "perkeledni" a saját zsírjában.Végignéztük a 9:11-ről az összes fellelhetőt és bizony mondom néktek nem sikerült bennünket meggyőzniük.Az nagyon gonosz volt.De nem az amit a hivatalos média sugallt.
Őrnagy Őrnagy
2010. december 06. 17:13
Adnék. Én az enni igével tanultam meg. Én ennák nem hangzik jól, tehát egyes szám első személyben csak a nék verzió a jó. Ha bizonytalan vagyok, elég a kajára gondolni, és helyesen le tudom írni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!