Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Lehet-e a világpolitika rettenthetetlen főszereplőjének tekinteni azt az országot, amely egyetlen jól irányzott akció révén búcsút inthet diplomáciai titkainak?
„Diplomata vagy hírszerző? Van-e különbség e két státus között, ha az illető az Egyesült Államok képviseletében mutatkozik be egy magyar politikusnak? Ne tettessük magunkat naivnak, tudjuk, hogy a nagykövetségek általában nem csupán baráti teadélutánok megszervezésére szakosodtak. Tudjuk, a külképviseletek egyes diplomatái elsősorban hírszerzési tevékenységükért kapják a fizetésüket. Az sem lephet meg senkit, hogy a nagykövetségekről jelentések százai érkeznek évente az anyaországok külügyminisztériumaiba, s ezek a tájékoztatások nem az időjárásról szólnak.(...)
Másfajta megközelítésből ugyanakkor a botrány egy újabb területen, ezúttal a nemzetbiztonság terén kérdőjelezi meg az Egyesült Államok nagyhatalmi státusát. Lehet-e a világpolitika rettenthetetlen főszereplőjének tekinteni azt az országot, amely egyetlen jól irányzott akció révén búcsút inthet diplomáciai titkainak? A kérdések megválaszolása elsősorban Amerika problémája. Nekünk itt, Magyarországon, Európában ismét csalódással vagy a dühvel kell tudomásul vennünk a valamikor oly népszerű Egyesült Államok álságos, öntelt elképzelését a világról. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az utóbbi bő évtized Amerikája elsősorban azért sokkolja a világot megnyilvánulásaival, mert egészen mást hirdet, mint amit tesz, olyan ideológiai, erkölcsi elvárásokat fogalmaz meg másokkal szemben, amelyeknek maga sem felel meg.”