A garancia

2010. december 09. 07:21

Néha valóban mintha kotta nélkül játszanának a felelős vezetők, de végső ítéletet hirdetni botorság volna most.

2010. december 09. 07:21
„A hiteltelenség MSZP-t övező masszív fala – ne feledjük, ez a párt kormányon törvénybe iktatott már jelentős adócsökkentési programot, hogy aztán az újabb választói felhatalmazással visszaélve adóemelést valósítson meg – minden bizonnyal visszatartja majd a tömegeket a javasolt öngyilkos lépéstől.

Ha azért kárhoztatjuk a kormányt, hogy nyugdíjügyben ellentmondásos, időnként zűrzavaros volt a kommunikációja, akkor ezek után mit mondhatunk a szocialistákról? (...) Ma még nem tudni, hogy az új kormány által végrehajtott irányváltás hosszabb távon is sikeres, fenntartható pályára állítja-e az országot. Néha valóban mintha kotta nélkül játszanának a felelős vezetők, de végső ítéletet hirdetni botorság volna most. Ami bizonyos: a korábbi receptek alkalmazása, a baloldal által minden bukás ellenére erőltetett terápia a kudarc, finomabban: a fenntartható reménytelenség, leszakadás garanciája.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bmucsai
2010. december 09. 10:14
Azért valljuk be nem egyszerű a helyzet. Lényegében arról van szó, sikerül e benntartani a vagyont az országban, vagy ezt is kiviszik. Az is kérdéses milyen állapotban van a vagyon. Mi a valódi értéke! Ha felülértékelt ingatlanokba, ócska részvényekbe van, akkor rábaszott az ország. Volt már ilyen! Az 1989 előtti nyugdíjbefizetéseim elvesztek. A baj az, hogy a baloldal - akitől a szolidaritás igazságainak hírdetését várnánk - az önzés, az öngondoskodás oldalára állt, vezetőinek anyagi érdekeltsége okán. A jobb oldalnak meg nehezen akaródzik erről beszélni, mert akkor lekommunistázzák, kádáristának bélyegzik. A magánérdek és a közjó ellentétének oldaláról próbál fogalmazni szégyenlősen. Nagy szükség lenne egy hiteles baloldali pártra, amely ebben az ügyben a kormány mellé tudna állni. A szolidaritásnak ára van! Drága! Ha csökken, az mégtöbb koldust, mégtöbb bűnözést, mégtöbb rendőrt jelent. A szabadságjogok korlátozását, társadalmi feszültség növekedését okozza. Amikor sokat adózunk a társadalmi békét fizetjük meg. Más kérdés, hogy az államszervezetbe beépült hálózataik révén egyes csoportok ellopják az adónk egy jó részét. Igen látványos a "Dloitte-hálózat" hatalma. Még most is az ő emberük (Simor) a nemzeti bank elnöke. Oszkó - mint tudjuk - szintén a cég dolgozója volt. Nem tudni még hány kisebb embert helyeztek el az állami apparátusba, de erős hatalmuk van az érzékelhető. Kevesebb mint 2/3 esetén már régen megbuktatták volna a kormányt.
Dr. Kotász
2010. december 09. 09:07
Nem tudom miért,valahogy nehezen vagy szerethető Szabolcs
nyugalmazott tanár
2010. december 09. 07:41
Ha a kormányzati lépésekben ellentmondások és zürzavar keletkezik, nem lehet csodálkozni. Ahogy szép lassan lecsordogál a gépezeteken, a beosztottakon, a középvezetők agyában a "csirkefogók, vége" komplexus, úgy bátorodnak fel a rejtett bizonyítékokat rejtegetők, és ennek következtében napról-napra kerülnek napvilágra azok a tényinformációk, amiket nbem lehet figyelmen kívül hagyni. A látszat akár kapkodás is lehet, ezt el kell ismerni! De hát a várakozás, döntéseknek a tényanyag begyújtése miatti halogatása, akár többszörös kárral járna. Ezt most már elfogadjuk, mondhatnám, lenyeljük, mert jobbat nem tudunk ajánlani.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!