A lámának nincs olaja

2010. február 15. 07:21

Tibet egy fillért nem ér.

2010. február 15. 07:21
„Persze, ha Obama bírálói tudnak Kínánál jobb vevőt az amerikai állampapírokra, akkor fogadják utólagos gratulációmat. De nem tudnak. A helyzet az elnököt valójában pontosan úgy idegesíti, mint őket: Peking az utóbbi időben nemcsak engedelmes vásárló, hanem „politikai izmozó” is, amit az amerikaiak, mint »az egyetlen globális szuperhatalom«, elfogadhatatlannak gondolnak. Végtére is lehetetlen állapot az, hogy az Egyesült Államok Kína kegyeit lesse, nem? Meg kell mutatni nekik, hogy mi úgy járunk el, ahogy akarunk, tetszik vagy nem tetszik!

Körülbelül ilyen szimpla okoskodás lehet a dalai láma fogadása mögött. Szimpla és terméketlen. Tibet egy fillért nem ér. A dalai lámának, az Indiában székelő tibeti kormánynak, a tibeti autonómia minőségének semmi néven nevezendő világpolitikai súlya nincsen. Igen, elismerhető és elismerendő, hogy a dalai láma kitűnő ember, jelentős szellem, de hát ismertünk már a világpolitikában néhány hasonló személyiséget, akit Washington még figyelemre sem méltatott. Ha az amerikaiak nem akarnák annyira izzadságosan megmutatni, hogy a nekik százmilliárdokat hitelező Kínával szemben van még néhány kártya a kezükben, akkor ez az egész cirkusz nem kerülne a nagyérdemű orra elé.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bryan
2010. február 15. 16:13
Jajj de gyenge. A Dalai Lámának nagy támogatása van az USA-ban, főleg Obama választói között, a komcsiknak sok ellenfele a republikánusok között (is). Tehát ha Obama támogatást akar szerezni mindkét táborban, vagy nem akarja rontani az amúgy sem túl fényes támogatását, akkor nincs más választása, mint találkozni DL-el. Egyébként az idősebb Bush óta ezt minden amerikai elnök megtette. Azzal, hogy a kínaiak csapkodják az asztalt, valószínűleg csak engedményeket akarnak más téren, illetve ők is saját közönségüknek is játszanak, vagy a többi, az USA-nál befolyásolhatóbb országoknak üzennek, hogy DL fogadását az USA még megúszhatja, de kisebb országok vezetői már nem. Tibet geopolitikai jelentősége nem olyan csekély egyébként, mivel a jövő két szuperhatalma között hadsereggel kevéssé járható ütközőzóna volt az angolok megjelenése előtt. Szóval nem éppen eltalált írás.
zsanett-kúnrum
2010. február 15. 13:42
baszom tényleg nincs olaja, de van urániuma, te kis acsády, dezinformátor, még jó hogy az interneten van gúgli, - ja a WIFIN jelöljön be a Kern Andris ismerősnek
teglagyarimegallo
2010. február 15. 12:04
cinikus gazember
sky.net
2010. február 15. 10:05
ha tibet nem ér semmit akkor kínának minek ? nem férnek el ? akkor ? mégiscsak érték a tér is ? van akinek erre fáj a foga hö? tibetben nincs olaj? de ahun van onnan meg kiszíjják aztán ott se lesz ... ésakkor mivan ? elkezdik tanulmányozni a tibeti kultúrát ? merthogy az olaj, hiánya és az igen szűkös természeti erőforrások ellenére évezredekig lehetővé tette hogy mosolygós és békés emberek éldegéljenek ottan ... know how ..az nem érték mi ? az olaj az világhatalmi és hogy a pápának hány hadosztálya van ? hát az nem realpolitik aztán tibetben nagyon sok kő van, egészen nagyok is pl , egy újabb kőkörszak esetén ( mikor a tőzsdekultúrnépek ismét kőbunkóval -egész nagy kőbunkókkal- verik egymást agyon az olajért ) mindez nagyon jól jöhet ... szorgos kínai kőfaragók milliói tibeti kőbaltával ... betörnek a piaci résbe ...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!