Sajtóhír: balhézott egy szórakozóhelyen, és megverték a Diósgyőr új sportigazgatóját
![](https://cdn.mandiner.hu/2024/12/vrjxuKfBmbfi3-oi3f8Bd_efh5Ut7RF9KGY3Oh_qZuU/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50Lzg5NjcwNTYzMzczMzRhNmU5NGFmMjM0OWQ3NzhhODI5.jpg)
Azt kiabálta folyamatosan, hogy mindenkit meg tudna venni, ha akarná, az egész helyet is, mert ő akkora ember.
![](https://cdn.mandiner.hu/2024/12/vrjxuKfBmbfi3-oi3f8Bd_efh5Ut7RF9KGY3Oh_qZuU/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50Lzg5NjcwNTYzMzczMzRhNmU5NGFmMjM0OWQ3NzhhODI5.jpg)
A 27 éves Horváth Csenger úgy véli, a szurkolók sokat dolgoznak azért, hogy hétvégén kijöhessenek a meccsükre, ezért olyan játékos, aki nem hal meg a pályán, nem lesz Diósgyőrben.
Nagyinterjút adott az m4sport.hu-nak Horváth Csenger, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő DVTK 27 éves sportigazgatója, aki tavaly novemberi kinevezését követően előbb életkora, majd diszkós balhéja miatt került a figyelem középpontjába.
A dobogó legalsó fokán telelő Diósgyőr jelenleg negyedik az NB I-ben, a szintén 31 pontos Paks mögött, de a 30 egységgel rendelkező MTK-t megelőzve. A legutóbbi két meccsén ugyanakkor csak egy pontot szerzett, azt is emberelőnyben, az Újpest ellen.
„A DVTK már ideérkezésem előtt is a Ferencváros utáni harmadik-negyedik legerősebb klub volt a költségvetés szempontjából” – kezdte Horváth.
A borsodi klubnak 6,91 milliárd forintos összbevétele volt 2023-ban, a bérköltsége meghaladta a kétmilliárdot, az adózott eredménye pedig a kétszázmilliót.
A sportigazgató többek között arról is beszélt, hogy nem érzi a hatását annak, hogy a bemutatásakor több játékos, edző is idősebb volt nála. „Soha nem gondoltam ebbe bele. Ha van egy tehetség, minél fiatalabb, annál jobb, annál többet ér a piacon. Ma már nem azt nézik, hogy ki hány éves, hanem milyen teljesítményt nyújt, milyen tudással rendelkezik, mennyi időt fektet bele. Egy embernek kellett bíznia bennem: a tulajdonosnak, mindenki másnak igazodni az ő döntéséhez” – fogalmazott.
Munkába állása óta Horváth Csenger tíz játékost – köztük hét légióst – küldött el a csapattól. A „tisztogatást” a következőképpen indokolta meg: „Meghatároztunk objektív mutatókat. Akik ezeknek nem tudtak megfelelni, azoknak más úton kellett elindulni. A klub érdeke az, hogy olyan labdarúgó legyen ott, aki tud kapcsolódni ehhez a projekthez. Aki ennek nem tudott megfelelni, szerződést bontottunk vele. Minden egyes pozícióban meghatároztunk fizikai mérőszámokat, amiknek meg kellett felelni, illetve felállítottunk egy mentális csoportot, amely jelezte: kik azok, akik valóban éhesek a sikerre, és kik azok, akik jól elvannak.
Mivel itt a szurkolók sokat dolgoznak, hogy hétvégén kijöhessenek a meccsre, olyan játékos, aki nem hal meg a pályán, nem lesz Diósgyőrben, amíg én itt vagyok”
– hangsúlyozta.
A sportigazgató első hónapjainak fekete pontjáról is mesélt, amikor a DVSC elleni győzelmet nem a megfelelő helyen ünnepelte meg.
„Hibáztam, emiatt elnézést kértem. A szurkolókkal ünnepeltem, de a sportigazgatónak nincs ott a helye. Egy biztonsági emberrel kerültem összetűzésbe, de ez nem ment fel, mert nem szabadott volna ott lennem. Vállaltam a következményeket, egy jó lecke volt a számomra, hogy az érzelmek a mérkőzés után sem ragadhatnak el. Ha valami rövidtávon nem úgy van, ahogy én látom, akkor is nekimegyek a falnak.
Egyébként Diósgyőrben ezt szeretik, mert ott olyan emberek vannak, akik nekifutnak fejjel a falnak – aztán vagy a fejük törik be, vagy a fal.
De szakemberként ezeket kétszer át kell gondolnom” – vallotta be.
Ezt is ajánljuk a témában
Azt kiabálta folyamatosan, hogy mindenkit meg tudna venni, ha akarná, az egész helyet is, mert ő akkora ember.
Nyitókép: MW archív