Az Economist Intelligence Unit jelentése szerint a G7 országok többsége négy évnyi gazdasági növekedést veszít el a járvány miatt (ez a helyzet a kanadai, a brit, a német és a francia gazdaságokban is). Az amerikai gazdaság a magas halálozási arány ellenére jobb helyzetben van: a jelentés szerint az ország gazdasági kibocsátása a harmadik negyedévben egyező lesz a 2017-es harmadik negyedévi adattal. A gazdaság 2022-ben állhat vissza a járvány előtti állapotba.
Ázsiában India gazdasága állhat helyre a leghamarabb, de aggodalomra adhatnak okot az újonnan kialakuló gócpontok, amelyek gyengíthetik a növekedést. A harmadik negyedévben Japán gazdasága a 2012-es szintre fog visszaesni.
Ausztrália nem szerepelt a jelentésben, de a helyi jegybank szerint a 2019-2020-as pénzügyi évben 8 százalékkal csökkenhet az ország gazdasága.
Brazília, Oroszország és Dél-Afrika majdnem tíz év gazdasági növekedését vesztette el a járvány miatt
és csak 2024-ben állhat vissza normális állapotba a gazdaságuk. A koronavírus második hulláma pedig lefékezheti a globális fellendülést.
Kína a G7 és a BRICS országok közül az egyetlen, amely elkerülheti a recessziót ebben az évben.
A jelentésben azt írják, hogy az ország már kiegyenesítette a járványgörbét és a gazdaság már a második negyedévben megkezdte a fellendülést, míg más fejlett országok még a járvánnyal küzdöttek.
(Borítókép: MTI)