Három magyar fotós került a legjobbak közé a Sony World Photography Awardson.
2018. február 28. 22:49
p
0
0
2
Mentés
Három magyar fotós munkája került a legjobbak közé a Sony World Photography Awardson, amelyet az idén 11. alkalommal rendeznek meg.
Az idei Sony World Photography Awards szakmai zsűrije három magyar fotográfus pályaművét juttatta tovább a verseny legjobbjai közé a Professzionális és Nyílt kategóriákban – közölte a verseny kommunikációjával foglalkozó cég szerdán az MTI-vel.
Gárdi Balázs /Fotó: Sony World Photography Awards
A Professzionális versenyben két magyar fényképész a Sport kategóriában került a legjobb tíz közé: a kaliforniai Oaklandben élő Gárdi Balázs egy zsúfolt buzkashi mérkőzés dinamikus jeleneteiről készített felvételeket az afganisztáni Dawlatabadban, míg Hartyányi Norbert egy műugró légi táncának mozdulatait örökítette meg sorozatában.
Hartyányi Norbert /Fotó: Sony World Photography Awards
A Nyílt verseny Mozgás kategóriájában a tíz legjobb alkotás közé választották Radisics Milán látképét a Városligeti Műjégpályáról, amelyen a távolban korcsolyázó emberek kis alakokká válnak, a képek főszereplői a korcsolyázók árnyékai.
Radisics Milán /Fotó: Sony World Photography Awards
Emellett a zsűri dicséretben részesítette Radisics Milán egy másik fotóját és a miskolci Kégl Imre portréját.
Kégl Imre /Fotó: Sony World Photography Awards
A döntőbe jutott és győztes fényképek a 2018-as Sony World Photography Awards kiállításon lesznek láthatók Londonban április 20-tól május 6-ig. A Nyílt kategória nyerteseit március 20-án, a végső győztest, valamint a Professzionális verseny díjazottjait április 19-én jelentik be.
Az idei fotópályázatra rekordmennyiségű, mintegy 320 000 fotós adta le nevezését a világ több mint 200 országából. A jelentkezők sokszínűségének köszönhetően változatos témák és az elmúlt évben fellelhető legkiválóbb fényképek kerülhettek a zsűri elé.
Az elmúlt százhúsz évben öt államalakulathoz tartozó Csallóközben már a klub puszta működése is csodának számít, ám a DAC a megmaradás és a nemzeti összetartozás szimbóluma lett. Dunaszerdahelyi beszélgetés Tősér Ádámmal, a kerek születésnap alkalmából a sportklubról készült egész estés dokumentumfilm rendezőjével és Nagy Krisztiánnal, a DAC kommunikációs vezetőjével.
Hogyan lehetséges, hogy a történelem összes kultúrája észak, dél vagy kelet felé orientálódott, és sohasem nyugat felé? Az égtájak kultúrtörténete színesebb és tanulságosabb, mint azt a GPS korában bárki gondolná – állítja Jerry Brotton, a reneszánsz professzora.
„Nem tudtam mindenkinek elmondani, hogy ne haragudjatok, de akit láttatok a filmvásznon, az nem én voltam” – idézi fel a művész, akit a '80-as években Beri Ary-ként ismert Magyarország.Interjúnk.
Mesés pénzek helyett csak a gondok tornyosultak a világ egyik leggazdagabb országában. Pedig elsőre jó kiugrási lehetőségnek tűnt az Ábhá FC-nél elkezdett munka a magyar edzőnek.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 2 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
anegy_
2018. március 01. 07:26
Csodálatos fotók!!!!!!!!!!!!!!
Ebben is a világ legjobbjai között magyar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Büszkeséggel tölt el, és köszönet érte. Gratulálok a fotósoknak, további sok sikert.