Mesterséges intelligencia által generált cikkekkel segítik Magyar Pétert
Magyar Péter megjelenésével nemcsak a hazai belpolitika, hanem az AI-újságírás is új lendületet kapott – írja a Lakmusz.
Egy globális felmérés konklúziója, hogy a technológia fejlődésével meg fogunk bízni a mesterséges intelligenciákban, és érzelmileg is kötődünk majd hozzájuk.
Az ARM brit multinacionális és szoftverfejlesztő megbízásából készült globális felmérésből kiderül: a válaszadók döntő többsége szerint meg fogunk bízni a mesterséges intelligenciákban, és mivel összekapcsolhatók a felhasználók jólétével, érzelmileg is kötődni fogunk hozzájuk.
Az alap MI-ismeretekkel rendelkező megkérdezettek több mint 70 százaléka szerint idővel annyira bízunk MI-eszközeinkben, hogy simán rájuk bízzuk idős személyek gondozását. Több mint 60 százalékuk gondolja, hogy 2050 körül kedvenc háziállatainkhoz hasonlóan fogjuk szeretni őket.
Természetesebb ember-MI kommunikációra számítanak, és egyben ki is emelik, mennyire fontos, hogy a mesterséges intelligenciákban kialakuljon a természetes nyelven történő kommunikáció képessége. A válaszadók több mint felét érdekelné, hogy tartson MI-társat vagy asszisztenst.
Földrajzi régiónként változik a hozzáállás. Az ázsiaiak és az európaiak kifejezetten optimisták a technológia társadalmi hatásait illetően. A megkérdezettek 30 százaléka azonban negatív következményt is megemlített: a mesterséges intelligenciák elterjedésével csökkennek az álláslehetőségek.