Ez mindent megváltoztathat: jön a fenntartható acél és cement
A világ legnagyobb eszközkezelője elindította új alapját, amely a nehézipar zöldítésére fókuszál, miközben egy tonna acél gyártásának a CO₂-kibocsátása tovább nőtt, elérve a 1,92 tonnát.
Mi történik, ha keresztezzük a robotot a szójával? Egy meglepő szimbiózist kapunk, de növényünk is ideálisan fejlődik távollétünkben.
A SzójaRobot a Purdue University „találmánya", ők kezdetben a laboratórium mikro-kertészetét szerették volna automatizálni. Az ötletet meglepő módon egy szociológus Shanonnon McMullen találta ki: mi lenne ha miniatűr robotok gondoskodnának a kísérleti szójanövénykékről. A végső változatban egy mesterséges szimbiózist alkottak meg így. A robotok gondoskodnak a növénykékről, öntözik őket, ha szenzoraik érzékelik, hogy a talaj nedvessége egy bizonyos határ alá süllyed. De mindig a megfelelő fényt is megkeresik nekik, vagyis vagy az ablakhoz viszik őket, vagy más mesterséges (LED) fényforráshoz. A SzójaRobot valószínű, hogy a nagyközönség számára is elérhető lesz, hiszen bármilyen növényről tud gondoskodni „gazdái" távollétében, csak az adott növényfaj igényei szerint kell programozni.