Öt ok, amiért Putyin jobban tisztelheti Trumpot, mint Bident
Az egész világ arra vár, hogy mikor kezdődhetnek meg a béketárgyalások.
A szakértő szerint végül sikerült megfékezni a fegyveres lázadást, így nem következtek be olyan durva események Oroszországban, amik „potenciálisan benne lettek volna”.
„Úgy lehetett ez a megállapodás, hogy oké, mindennek vége, elveszted a bizniszeidet és a hadseregedet, elmész külföldre, cserében megtarthatod az életed” – mondta az Ultrahang You Tube-csatornának a szombati Lukasenka-Prigozsin tárgyalásról Hidegkuti Konstantin Oroszország-szakértő, a Moszkvatér.com szerzője.
Azt Hidegkuti nem tartja valószínűnek, hogy Fehéroroszország vagy Dél-Amerika helyett zsidó származása okán Izraelbe is alijázhat a Wagner-vezér, mert nem hiszi, hogy „örömmel fogadnák Tel-Avivban vagy Jeruzsálemben”.
A szakértőt megkérdezték arról is, hogy akkor mi történik Sojguval? A hadügyminiszterrről bár felröppent, hogy lemondatják, egyelőre nincs új információ,
Hidegkuti emlékeztetett: Sojgu a kilecvenes évek eleje óta, a Jelcin-korszak óta része az orosz államigazgatásnak, sok hatalomváltást átvészelt, ráadásul alapítója az Egységes Oroszország jelenlegi kormánypártnak is, így nem egyszerű őt elmozdítani – bár kétségtelen, hogy a közelmúltbeli események akár még alkalmat is adnának Putyinak erre.
A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy mennyire pikáns, hogy az a Lukasenka tárgyalta le Prigozsinnal a feltételeket, aki három éve nyáron az országába beszivárgó wagnereseket fogott el a 2020 augusztusi elcsalt belarusz elnökválasztás előtt. Mindenesetre Hidegkuti szerint összességében hatékonyan sikerült megfékezni a fegyveres lázadást, így nem következtek be olyan durva események Oroszországban, amik „potenciálisan benne lettek volna”.
„Prigozsin számára egy táviratos szívroham félre van téve” – tette hozzá Hidegkuti a közeljövőről. „Ennek a megállapodásnak az mindenképpen egy ki nem mondott eleme, hogy Prigozsin kivonul az orosz politikai életből” – mondta.
Nyitókép: Képernyőfotó