Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
A Liga vezetője szerint minél jobban felfegyverezzük az egyik felet, annál jobban távolodik a béke.
Az Oroszországból érkező gáz csapjait nem lehet reggelről estére elzárni, és aki ezt szorgalmazza, nem tudja miről beszél Matteo Salvini szerint, aki háború helyett békét sürgetett egy Rómában tartott gazdasági találkozón pénteken. Matteo Salvini kijelentette, hogy az európai és nemzetközi politikának mindenekelőtt
„Aki nukleáris háborúról beszél, eltávolítja a békét, ahogyan a határokon felállított rakéták is eltávolítják a békét. Jobban szeretném, ha az emberek a békéről beszélnének. Nem bölcs dolog harmadik világháborút játszani” – mondta a Liga vezetője. Hangsúlyozta: azon dolgozik, hogy a felek letegyék a fegyvert, és ennek érdekében Oroszországgal is egyeztet. „Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy meggyőzzem az orosz felet a tűzszünetről” – hangsúlyozta a jobboldali politikus.
A Liga vezetője részben Mario Draghi miniszterelnöknek üzent, aki a következő napokban Kijevbe készül, és támogatja Ukrajna felfegyverzését. A mostanáig és a következő hetekben küldendő fegyverszállítmányok listáját a védelmi miniszter javaslatára titkosították. „Minél jobban felfegyverezzük az egyik felet, annál jobban távolodik a béke” – jelentette ki Salvini.
Matteo Salvini a Confedilizia építőipari szövetség konferenciáján szólalt fel, és az olaszországi gazdasági előrejelzéseket elemezve drámainak nevezte a helyzetet. Úgy vélte, hogy
Elmondta, hogy az olasz infláció tíz százalék felé halad, és a korábban előrejelzett négy százalékos gazdasági növekedés legfeljebb két százalékos lesz.
„Aki azt állítja, hogy az orosz gáz nélkül könnyűszerrel megvagyunk, akár reggelről estére lemondhatunk róla, nem tudja, miről beszél” – jelentette ki Salvini. Mario Draghi korábbi kijelentésére utalva azt mondta, „sajnos, azt hiszem, nem elegendő kikapcsolni a légkondicionálást a háború megállításához”. Megoldásként az atomenergiát nevezte meg, azt hangoztatva, hogy Olaszország az egyetlen a gazdaságilag fejlett és feltörekvő államokat tömörítő G20-csoportban, amely lemondott az erről az energiaforrásról.
(MTI)
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Claudio Peri