Előzőleg bejelentették, hogy ezentúl nem lesznek naponta tájékoztatók. Trump úgy fogalmazott: a szörnyű helyzet után az amerikaiak „éheznek rá, hogy dolgozhassanak”. Valamint hangsúlyozta, hogy „gazdaságunk egészségének biztosítása életbevágóan fontos nemzetünk egészségének garantálásához, s ez a két cél párban jár”. Az elnök azt fejtegette, hogy meg lehetett volna állítani a koronavírus-járványt, a szükségtelen haláleseteket. „Túl sok halál volt ebben az országban, meg lehetett volna állítani, elejét lehetett volna venni, de valaki hosszú idővel ezelőtt mintha úgy döntött volna, hogy ezt nem teszi meg, és emiatt az egész világ szenvedésre ítéltetett” – fogalmazott. Nem mondta ki azonban, hogy kire, vagy kikre gondolt, s nem fejtette ki részletesen a feltételezését sem.
Trump Kínát vádolja
Újságírói kérdésekre válaszolva elmondta, a kormányzat „nagyon komoly vizsgálatot” indított arról, hogy Kína hogyan kezelte a járványt. „Egyáltalán nem vagyunk boldogok Kínával, nem vagyunk boldogok az egész helyzettel, mert úgy hisszük, hogy a járványt meg lehetett volna állítani már a forrásánál” – mondta. Majd hozzátette, hogy a fertőzést „gyorsan meg lehetett volna állítani, és akkor nem terjedt volna el az egész világon”. „Egyetlen országot kivéve senkit nem lehet felelőssé tenni a történtekért” – szögezte le, hangsúlyozva azt is, hogy „senki nem akar senkit sem okolni, mi csak azokat az embereket keressük, akiknek meg kellett volna állítaniuk a járványt már a forrásánál”.
Arra a felvetésre, amely szerint Alex Azar, az emberi erőforrások és egészségügy minisztere kicsinyítette a vírusfertőzés és a járvány jelentőségét, Trump azt válaszolta: az állítás „nem korrekt” Azarral szemben. Mint mondta, a demokrata párti politikusok, köztük Nancy Pelosi házelnök a járvány kitörésekor szintén nem ismerték fel a helyzet komolyságát. „Nancy Pelosi a kínai negyed utcáin táncolt, oda akart menni bulizni, s ez február végén volt” – mondta, utalva arra, hogy Pelosi februárban arra buzdította az embereket, hogy látogassanak el San Francisco kínai negyedébe, fellendítendő a nehézségekkel küszködő helyi üzleteket. San Franciscóban csak márciusban vezették be a kijárási korlátozásokat.