Vészjósló ENSZ-főtitkár: Visszaüt a természet, ha trükközünk

2019. szeptember 19. 08:46

A klímaegyezmény után három évvel megállíthatatlannak tűnik a változás.

2019. szeptember 19. 08:46

A párizsi klímaegyezmény célja a globális átlaghőmérséklet emelkedésének megállítása volt annak érdekében, hogy a felmelegedés 2 fok alatt maradjon az iparosodás előtti szinthez képest. Három év elteltével már fékezhetetlennek tűnik az üvegházhatás – olvasható az Euronews csütörtöki cikkében.

Az ENSZ főtitkára, Antonio Guterres épp ezért most úgy fogalmazott: „nem lehet trükközni a természettel, mert a természet visszaüt, ami nagyon súlyos probléma”.

Ahogy arra az Euronews emlékeztet, a párizsi megállapodás értelmében minden ország maga határozza meg saját hozzájárulását annak érdekében, hogy enyhítse a globális felmelegedést. A páneurópai hírportál szerint ha nem csökkenti az emberiség a fosszilis energiaforrások használatát és a légkör szennyezését, a következő évszázadra 7 fokkal emelkedhet bolygónk átlaghőmérséklete, ez pedig az emberiség létét veszélyezteti.

A 2 fokos emelkedés is károsítja az ökoszisztémát, de a legradikálisabb intézkedésekkel tarthatónak valószínűsítik ezt a vállalást.

Egy éghajlatkutatót, Pascale Braconnotot idézi a portál, aki szerint a teljes társadalomnak támogatni kell a klímavédelmi törekvéseket, a szennyezőanyagok kibocsátásának csökkentését.

A Bloomberg összesítése alapján a megújuló energiák csak tizedét adták az áramtermelésnek globális szinten. Eközben a fosszilis légszennyezés két százalékkal nőtt, vagyis tizenötször annyi szén-dioxidot juttattunk a levegőbe, mint amennyit a megújuló energiaforrásokkal megspóroltunk. Ezért szükséges a jelenleginél nagyobb mértékben átállni a zéróemissziós technológiák használatára.

(MTI)

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rasdi
2019. szeptember 22. 15:16
A klímaváltozás csak egy szegmense az emberiségre váró nehézségek közül. Az előidézésben is csak részleges az emberiség szerepe, mert a természet is rejteget különböző veszélyeket. (Teszem azt az egy-két héttel ezelőtt egy reggeli TV-műsorban hallott eszmefuttatás a föld mágneses terének változásáról, és annak hatásairól. Ami egybeesik a különböző földrengésekben vulkánkitörésekben mutatkozó intenzívebb szeizmikus működéssel) Ha van is ebben hatása a CO2 kibocsátás növekedésének, semmiféleképp nem akkora, mint ami - már elnézést a kifejezésért - ez a mostani hisztéria mutat. Jó lenne evvel kapcsolatban avval is foglalkozni, ami az emberiség aránytalan demográfiai "fejlődésében" mutatkozik. A legnagyobb a népesség növekedése a Föld azon részein, ahol a vidék "eltartó képessége" (részben természeti részben emberi okok miatt) a legkisebb.
scion
2019. szeptember 20. 11:23
ATOM
zakar zoltán béla
2019. szeptember 19. 19:37
seggbuták-fizikai nőbél díly
Vakfolt
2019. szeptember 19. 16:42
Az ökoszisztéma iszonyatosan bonyolult dolog, rengeteg tényező határozza meg. Hogyan sikerült egyedüli felelősnek kijelölni a széndioxidot, mikor az időjárást egy hétre előre is macerás meghatározni? Hmm.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!